Pomagamy i chronimy

Podziękowania dla policjanta za zatrzymanie sklepowego złodzieja

Policyjna służba, to nie zawsze szereg czynności podejmowanych w policyjnym mundurze. Często zdarza się, że stróże prawa są świadkami różnych zdarzeń w czasie wolnym. Niejednokrotnie dzięki ich instynktownej reakcji udaje się zatrzymać osoby, które złamały prawo. To, że policjantem jest się przez całą dobę, udowodnił st. post. Jan Grzelka z wydziału prewencji, który zatrzymał sklepowego złodzieja.

Do zdarzenia doszło pod koniec ubiegłego miesiąca w jednym z centrów handlowych na terenie Gliwic. Starszy posterunkowy Jan Grzelka, który na co dzień służby w wydziale prewencji tarnogórskiej komendy, przebywał wraz z rodziną na zakupach. W pewnym momencie usłyszał on krzyk, a następnie widok pracowników ochrony drogerii, którzy podjęli pościg za mężczyzną, który wraz ze skradzionym łupem wybiegł ze sklepu. Mundurowy bez chwili namysłu włączył się do akcji i po krótkiej chwili zatrzymał zbiega.

Był nim 30-letni mieszkaniec Knurowa, który zabrał ze sklepowej półki artykuły warte ponad 200 złotych. Gdy na miejsce interwencji przybyli policjanci z Komisariatu II Policji w Gliwicach, okazało się, że złodziej jest osobą poszukiwaną. Towar wrócił na sklepową półkę, a sprawca ukarany mandatem za kradzież, pojechał ze stróżami prawa na komisariat.

Wczoraj na ręce szefa tarnogórskich policjantów insp. Sławomira Bylickiego od przedstawicieli drogerii, w której doszło do kradzieży, wpłynęły podziękowania dla starszego posterunkowego Jana Grzelki, który udowodnił, że policjantem jest się przez całą dobę.

treść podziękowań

Łódź, dnia 13.11.2023r.
Młodszy inspektor mgr Sławomir BYLICKI
Komendant Powiatowy Policji 
w Tarnowskich Górach
PODZIĘKOWANIE
Składam na ręce Pana Komendanta podziękowania dla st. post. Jana Grzelaka funkcjonariusza pełniącego służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach. 
Wymieniony wyżej policjant będąc w czasie prywatnym, z rodziną na zakupach w C. H….., mieszczącym się w Gliwicach przy ul. Lipowej 1 w dniu 27 października 2023 roku, o godzinie 15:19 udzielił pomocy interweniującemu pracownikowi ochrony drogerii.
Sprawcę kradzieży, który jednocześnie okazał się być osoba poszukiwaną, udało się ująć na terenie galerii w pościgu dzięki zaangażowaniu Pana Jana Grzelaka. 
Funkcjonariusz wykazał się wyjątkowym zaangażowaniem, rzetelnością, intuicją i determinacją, co pozwoliło na zatrzymanie sprawcy.
Z poważaniem
Dyrektor Działu Rewizji
Krzysztof ………..

Powrót na górę strony