Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

ZIELONA STREFA - OCHRONA ZWIERZĄT I ŚRODOWISKA
Łatwiejszy kontakt z Policją dla wszystkich - zwłaszcza dla osób głuchych i słabosłyszących
Mapa Zagrożeń
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych

Ruch drogowy

 1. Kolizja na ulicy Gliwickiej – droga była całkowicie zablokowana

  Złe samopoczucie kierującej było przyczyną groźnej kolizji na ulicy Gliwickiej. Droga była całkowicie zablokowana. Apelujemy do wszystkich o rozsądek i przypominamy, że wsiadając do samochodu, nieprzygotowani do jazdy, możemy stwarzać ogromne zagrożenie dla siebie i innych uczestników ruchu.

 2. Policyjne działania „Bezpieczny pieszy”

  Policjanci z drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. Zwiększona liczba patroli pojawi się w wybranych, najbardziej newralgicznych miejscach powiatu. Mundurowi szczególną uwagę zwrócę także na prędkość kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

 3. Przekroczył prędkość o 94km/h w terenie zabudowanym

  Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego tarnogórskiej komendy w trakcie codziennej służby dokonują pomiarów prędkości na drogach powiatu. Celem ich działania jest poprawa bezpieczeństwa na drodze oraz uświadomienie uczestnikom ruchu, na co są narażeni, gdy poruszają się z nadmierną prędkością. Surowe konsekwencje czekają teraz 28-latka z Tarnowskich Gór, który znacznie przekroczył dopuszczalną prędkość.

 4. Policjanci zabezpieczali drugi etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków

  Tarnogórscy mundurowi przy współpracy z policjantami z Bytomia i Piekar Śląskich zabezpieczali drugi etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków, który odbył się na terenie powiatu. W trakcie imprezy było bezpiecznie i policjanci nie odnotowali żadnych incydentów. 

 5. Dzisiaj prowadzimy akcję „Bezpieczny cyklista”

  Sezon letni trwa. Na naszych drogach jest coraz więcej miłośników jednośladów (motocykli, motorowerów i rowerów). W trosce o ich bezpieczeństwo tarnogórska drogówka prowadzi działania na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym pod nazwą "Bezpieczny cyklista". Działania rozpoczęły się o 6.00 rana i potrwają do godziny 22.00.

 6. Groźne zdarzenia drogowe – apelujemy o ostrożność

  Policjanci z tarnogórskiej drogówki apelują do kierowców o rozwagę i przestrzeganie zasad ruchu drogowego. W ostatnim czasie doszło do dwóch groźnie wyglądających kolizji drogowych i jednego wypadku, w którym poszkodowana została jedna osoba. Jazda „na pamięć” może prowadzić do przykrych w skutkach wydarzeń drogowych.

 7. 33. Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków – utrudnienia w centrum miasta

  W środę 29 czerwca 2022 roku odbędzie się 2 etap 33. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków na trasie z Tarnowskich Gór do Sosnowca. W godzinach popołudniowych będą występowały utrudnienia w centrum miasta. Prosimy kierowców o zapoznanie się ze zmianami na drogach.

 8. Informacja dotycząca kontroli autokarów

  Informujemy, że jako punkt kontrolny dla autobusów wycieczkowych jest parking przy Parku Wodnym w Tarnowskich Górach przy ul. Obwodnica 8. Organizatorzy wycieczek, przedstawiciele szkół oraz rodzice zainteresowani kontrolą autobusu przed wyjazdem na wycieczkę mogą kontaktować się z koordynatorem ds. organizacji służby w Wydziale Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Tarnowskich Górach pod nr tel. 47 8534 298 i umówić się na kontrolę. 

 9. Kolejny nietrzeźwy rowerzysta zatrzymany przez policjantów

  Wszystkie osoby decydujące się na jazdę pod wpływem alkoholu stwarzają ogromne zagrożenie dla samych siebie, ale także innych uczestników ruchu. Po raz kolejny policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. Mieszkaniec Tarnowskich Gór za swoje nieodpowiedzialne zachowanie został ukarany wysokim mandatem karnym.

 10. Bezpieczny weekend - Boże Ciało

  Przed nami długi weekend związany ze świętem Bożego Ciała. Na drogach pojawi się więcej samochodów, motocyklów i rowerów. Pamiętajmy jednak aby przed wyjazdem sprawdzić stan techniczny naszych pojazdów, a podczas podróży kierować się przede wszystkim rozsądkiem i bezpieczeństwem swoim oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Powrót na górę strony