Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

ZIELONA STREFA - OCHRONA ZWIERZĄT I ŚRODOWISKA
Łatwiejszy kontakt z Policją dla wszystkich - zwłaszcza dla osób głuchych i słabosłyszących
Mapa Zagrożeń
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych

Ruch drogowy

 1. Przypominamy o bezpieczeństwie wśród cyklistów

  Sezon letni w pełni, pogoda dopisuje, a co za tym idzie, ruch cyklistów na drogach powiatu jest bardzo duży. Aby było bezpiecznie, przypominamy wszystkim o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

 2. Na widok policyjnego radiowozu gwałtownie przyspieszył

  Policjanci z Tworoga zatrzymali kierującego, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Mężczyzna nerwowo przyspieszył na widok policyjnego patrolu i to przykuło uwagę mundurowych. Teraz czeka go sprawa w sądzie, a grozić mu może nawet do 5 lat więzienia. 

 3. Dzięki reakcji świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

  Policjanci z Kalet, zaalarmowani przez świadka zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierującego, który swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem na drodze, mógł doprowadzić do tragedii. Alkomat wskazał blisko 4 promile alkoholu w jego organizmie. Sprawcę czekają teraz surowe konsekwencje.

 4. Egzamin na kartę rowerową z tarnogórskimi policjantami

  Dzisiaj w szkole podstawowej w Boruszowicach odbył się egzamin na kartę rowerową. W wydarzeniu udział wzięli tarnogórscy policjanci, którzy nie tylko mocno wspierali przyszłych rowerzystów, ale także przypomnieli im najważniejsze zasady ruchu drogowego. Wszystko po to, aby zawsze bezpiecznie dotarli do celu.

 5. Złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

  Tym razem reakcja świadka pozwoliła na zatrzymanie kierującego, który za nic miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Wysoka kara przewidziana za to przestępstwo, powinna dać do myślenia tym, którzy świadomie łamią prawo. O losie 62-letniego mieszkańca Kalet zdecyduje teraz sąd.

 6. Jechał w terenie zabudowanym 101 km/h – stracił prawo jazdy

  Świadome łamanie ograniczeń prędkości to nie tylko odpowiedzialność za wykroczenie, ale także ogromne ryzyko, którego konsekwencje mogą być bardzo poważne. Wysokim mandatem i utratą prawa jazdy przypłacił za swoje zachowanie na drodze mieszkaniec Zabrza, który dziś rano pędził ponad 100 km/h w terenie zabudowanym.

 7. Zdarzenia w ruchu drogowym – ranne dwie osoby

  Wczoraj policjanci drogówki obsłużyli dwa zdarzenia, do których dochodziło na terenie powiatu tarnogórskiego. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala, a teraz śledczy zajmują się dokładnym wyjaśnieniem wszystkich okoliczności. Apelujemy do wszystkich o zdrowy rozsądek na drodze.

 8. Tarnogórskie działania "Bezpieczny pieszy"

  Policjanci z drogówki rozpoczęli dziś własne działania „Bezpieczny pieszy”, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. Zwiększona liczba patroli pojawi się w wybranych, najbardziej newralgicznych miejscach powiatu. Mundurowi szczególną uwagę zwrócę także na prędkość kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

 9. Nietrzeźwa kierująca zatrzymana dzięki reakcji świadka

  „Nie reagujesz – akceptujesz” – to hasło kampanii, która ma na celu współprace mieszkańców z policjantami w zakresie ogólnego bezpieczeństwa. Jeśli jesteśmy świadkami łamania prawa, a nie zareagujemy, czyli nie powiadomimy odpowiednich służb, tak naprawdę dajemy przyzwolenie komuś, kto w danej chwili dopuszcza się przestępstwa lub wykroczenia. Dzięki odpowiedniej reakcji świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwą kierującą.

 10. Straciły prawo jazdy za nadmierną prędkość

  Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali w ubiegły piątek dwie kobiety, które swoimi samochodami przekroczyły prędkość w terenie zabudowanym o 50 km/h. Oprócz wysokiego mandatu i punktów karnych kierujące straciły także prawo jazdy. Przypominamy, że nadmierna prędkość to jedna z przyczyn groźnych zdarzeń drogowych.

Powrót na górę strony