Komenda Powiatowa Policji w Tarnowskich Górach

Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Kierująca samochodem zderzyła się z łosiem. Mogło dojść do tragedii!

  Sporo szczęścia miała 30-letnia kierująca fordem. Kobieta zderzyła się z przebiegającym przez jezdnię...łosiem. Na szczęście nie doszło do tragedii. Skończyło się na obrażeniach ciała kierującej, która trafiła do szpitala. Takie zdarzenia mogą okazać się bardzo niebezpieczne dla osób podróżujących samochodami. Policjanci apelują o ostrożność.

 2. Z cofniętymi uprawnieniami znów złamał przepisy drogowe

  Policjanci działający w ramach specjalnej grupy SPEED udaremnili dalszą jazdę 47-letniemu kierowcy mercedesa, który na drodze wojewódzkiej nr 908 przejechał przez „linię podwójną ciągłą”. Ponadto okazało się, że decyzją administracyjną cofnięto mu uprawnienia do kierowania pojazdami. Teraz grozi mu do 2 lat więzienia.

 3. Dachowanie na DK 78 – apelujemy o ostrożność!

  Policjanci ruchu drogowego tarnogórskiej komendy obsługiwali zdarzenie, w którym kierujący volkswagenem jadąc z nadmierną prędkością, stracił panowanie nad autem, uderzył w inny samochód, po czym dachował. Zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, ale na szczęście nikomu nic się nie stało. Po raz kolejny apelujemy do kierowców - zdejmijcie nogę z gazu! Szczególnie teraz, kiedy zmienna pogoda utrudnia prowadzenie pojazdów.

 4. Pijany kierowca namierzony przez tarnogórską grupę SPEED

  Tarnogórscy policjanci z grupy SPEED zatrzymali kierowcę fiata. Mężczyzna nie zapiął pasów bezpieczeństwa, ale najgorsze jest to, że kierował samochodem, mając w organizmie blisko 2 promile alkoholu. Pamiętajmy! Każdy, kto wsiada za kierownicę samochodu pod wpływem alkoholu, nie tylko łamie prawo, ale stanowi ogromne zagrożenie na drodze.

 5. Kierująca zlekceważyła znak „Stop”. Doszło do wypadku

  Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Siewierskiej w Tarnowskich Górach. Kierująca nissanem zlekceważyła znak STOP i doprowadziła do zderzenia z prawidłowo jadącym fiatem. W wyniku zderzenia pojazdów dwie osoby trafiły do szpitala. Okoliczności wypadku sprawdzają tarnogórscy śledczy.

 6. Dwie osoby ranne w wypadku, do którego doszło w Szałszy

  Policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Tarnogórskiej w Szałszy. W zderzeniu trzech samochodów ranne zostały pasażerki jednego z nich, które z obrażeniami ciała trafiły do szpitala. To już kolejny wypadek, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

 7. Uciekał przed policjantami - w samochodzie miał narkotyki i amunicję

  Mowa o 30-latku, który przekroczył prędkość w terenie zabudowanym i nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Sprawca chciał zgubić pościg, ale jego samochód... ugrzązł w błocie. Policjanci z drogówki zatrzymali uciekiniera, który, jak się okazało, miał kilka powodów do ucieczki.

 8. Chciała pomóc innemu kierowcy, sama została ranna

  Policjanci przeprowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego wczoraj doszło w Świerklańcu. W zderzeniu samochodów osobowych ranna została kobieta, która chciała pomóc innemu kierowcy. Pamiętajmy, aby podczas pomagania innym, pamiętać także o swoim bezpieczeństwie.

 9. Skuteczny pościg za poszukiwanym kierowcą bmw. Sąd tymczasowo aresztował sprawcę

  Tarnogórscy wywiadowcy oraz policjanci z Pyrzowic zatrzymali kierowcę bmw, który nie zatrzymał się do policyjnej kontroli. Młody mężczyzna próbował uciekać polnymi drogami i staranować policyjne radiowozy, ale policjanci nie dali mu żadnych szans. Mężczyzna był poszukiwany i znajdował się pod wpływem środków odurzających. Wczoraj sąd aresztował go tymczasowo na 3 miesiące. Oprócz tego sprawca trafi do więzienia na ponad rok i grozi mu kolejne 8 lat za kratami.

 10. Dwa wypadki z udziałem dzieci. Apelujemy o ostrożność

  Wczoraj na ulicy Włoskiej i ulicy Pokoju w Tarnowskich Górach doszło do dwóch wypadków z udziałem dzieci. Poruszający się na hulajnogach chłopcy wjechali wprost pod nadjeżdżające auta. 14 i 9-latek z obrażeniami ciała trafili do szpitali. Przyczyny i okoliczności wypadków wyjaśniają tarnogórscy śledczy.