Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Piesi pod lupa drogówki – dziś działania „Bezpieczny pieszy”

  Policjanci z drogówki rozpoczęli działania „Bezpieczny pieszy”. Działania te mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. Zwiększona liczba patroli pojawi się w wybranych, najbardziej newralgicznych miejscach powiatu. Mundurowi szczególną uwagę zwrócę także na prędkość kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

 2. Potrącenie pieszego – apelujemy o ostrożność

  Policjanci z drogówki obsłużyli wczoraj zdarzenie drogowe, do którego doszło na ulicy Pokoju w Tarnowskich Górach. W wyniku kontaktu z pojazdem ranny został pieszy, który trafił do szpitala. Biorąc pod uwagę trudne warunki na drodze, apelujemy o ostrożność. Nie tylko do kierowców, ale także do wszystkich pieszych.

 3. Od przekroczenia prędkości, do łamania sądowego zakazu

  O surowych konsekwencjach łamania sądowych zakazów przekona się wkrótce kierująca z Lublińca. Kobieta, przekraczając dozwoloną prędkość, została skontrolowana przez patrol drogówki. Wtedy wyszło na jaw, że dopuściła się przestępstwa, za które odpowie przed sądem. Grozić jej może do 5 lat więzienia.

 4. Nietrzeźwi na drogach powiatu

  W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali aż czterech kierujących pod wpływem alkoholu. Pokazuje to, jak ważne są kontrole mające na celu eliminowanie z dalszej jazdy tych najbardziej nieodpowiedzialnych uczestników ruchu drogowego. O losach zatrzymanych zadecyduje sąd, a my apelujemy o rozsądne i odpowiedzialne zachowania na drodze.

 5. Za szybko w obszarze zabudowanym

  W miniony weekend tarnogórscy policjanci grupy SPEED zatrzymali do kontroli kierowcę, który ulicami powiatu tarnogórskiego pędził ponad 120km/h. Za swoją brawurę i brak odpowiedzialności został ukarany wysoki mandatem i punktami karnymi. Apelujemy o rozsądek.

 6. Zmienne warunki atmosferyczne – apelujemy o ostrożną jazdę

  Wraz z nadejściem pierwszych opadów śniegu i marznącego deszczu, które nie ułatwiają jazdy kierującym, zwłaszcza rano i wieczorem, kiedy temperatura waha się w okolicach zera, na drogach naszego miasta i powiatu wzrasta prawdopodobieństwo występowania zdarzeń drogowych.

 7. Kolizja trzech pojazdów w Świerklańcu

  Wczoraj na ulicy Tarnogórskiej w Świerklańcu doszło do kolizji trzech samochodów osobowych. W zdarzeniu nikt nie został ranny, dlatego sprawca został ukarany mandatem karnym. Warunki na drodze pogarszają się z dnia na dzień, dlatego apelujemy o bezpieczną jazdę i dostosowanie odpowiedniej prędkości.

 8. Policjanci kierują ruchem na skrzyżowaniu

  Dzisiejszego poranka policjanci z wydziału ruchu drogowego kierowali ruchem na skrzyżowaniu ulicy Bytomskiej, Korola i Obwodnicy. Regulacja ruchu spowodowana była całkowitym wyłączeniem sygnalizacji świetlnej, w związku z pracami serwisowymi zleconymi przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Apelujemy o ostrożność i stosowanie się do poleceń policjantów.

 9. Zima na drogach bywa niebezpieczna. Przygotujmy się do niej odpowiednio

  Pogoda za oknem nie sprzyja kierowcom. Liście opadające z drzew, mokra i śliska nawierzchnia oraz pierwsze opady śniegu, negatywnie wpływają na bezpieczeństwo na drogach. Przygotujmy się do nadchodzącej zimy. Pamiętajmy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków atmosferycznych, wymieńmy opony na zimowe, zadbajmy o odpowiednie przygotowanie samochodu do podróży, nie zapominając o akcesoriach do odśnieżania. Pieszym przypominamy o noszeniu elementów odblaskowych. Mądrze przygotujmy się do zimy, a korzystając z jej uroków nie zapominamy o ostrożności.

 10. Śmiertelny wypadek w Tworogu

  Tarnogórscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło dziś nad ranem w gminie Tworóg. W wyniku czołowego zderzenia samochodu osobowego z ciężarówką zginął 48-letni mężczyzna. Apelujemy o bezpieczną jazdę.

Powrót na górę strony