Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

Ruch drogowy

 1. Groźna kolizja na DW908

  Nieprawidłowy manewr wymijania był przyczyną kolizji drogowego, do której doszło po południu na drodze wojewódzkiej między Kaletami a Miasteczkiem Śląskim. Mimo że zdarzenie wyglądało bardzo poważnie, nikt nie odniósł obrażeń. Apelujemy do wszystkich o rozwagę i rozsądek na drodze.

 2. Tarnogórskie działania Ruchu Drogowego „Bezpieczny pieszy”

  Policjanci z drogówki rozpoczęli dziś własne działania „Bezpieczny pieszy”, które mają na celu zwiększenie bezpieczeństwa pieszych, poprzez ograniczenie liczby zdarzeń z ich udziałem. Zwiększona liczba patroli pojawi się w wybranych, najbardziej newralgicznych miejscach powiatu. Mundurowi szczególną uwagę zwrócę także na prędkość kierowców w rejonie przejść dla pieszych.

 3. Kontrole autokarów w sezonie letnim 2024 - wykaz punktów

  Zbliżają się wakacje, podczas których policjanci ruchu drogowego będą działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa osobom wyjeżdżającym na letni wypoczynek. Mundurowi skupią się na kontroli autobusów i kierowców przewożących dzieci i młodzież na obozy, kolonie, wycieczki. Przypominamy, że na głównych trasach prowadzących do turystycznych miejscowości nastąpi nasilenie ruchu pojazdów. W załączniku znajduje się wykaz miejsc kontroli autokarów w województwie śląskim oraz całym kraju wraz z n

 4. Potrącenie dwóch pieszych w Starych Tarnowicach

  Policjanci wyjaśniają dokładny przebieg wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. W wyniku kontaktu z samochodem ucierpiały dwie młode dziewczyny, które trafiły do szpitala. Przypominamy o rozwadze na drodze wśród pieszych i kierujących wszelkimi pojazdami.

 5. Bezpieczny cyklista – akcja tarnogórskiej drogówki

  Dziś od godziny 6.00 rano tarnogórska drogówka rozpoczęła własne działania pod nazwą „Bezpieczny cyklista”. Jest to reakcja stróżów prawa na niepokojący wzrost zdarzeń z udziałem rowerzystów w naszym powiecie. Policjanci będą sprawdzać odpowiednie wyposażenie cyklistów, a także ich uprawnienia do kierowania. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo zależy tylko od nas!

 6. Nocna rowerowa wycieczka z promilami

  Wysokimi mandatami karnymi ukarani zostali dzisiejszej nocy rowerzyści, którzy w centrum miasta podróżowali, mając w organizmie znaczną ilość alkoholu. Ogromne zagrożenie, które stworzyli swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, powinno dać im wiele do myślenia oraz być przykładem dla innych, jak nie powinno się postępować. Pamiętajmy, że kierując jakimkolwiek pojazdem pod wpływem alkoholu, możemy stać się powodem poważnych zdarzeń na drodze.

 7. Małoletni zderzyli się ze sobą w Kaletach

  Niestety to kolejny przypadek zdarzenia drogowego z udziałem cyklistów w naszym powiecie. Tym razem w Kaletach zderzyli się ze sobą dwaj chłopcy, z których jeden trafił do szpitala. Biorąc pod uwagę dużą liczbę zdarzeń z ich udziałem, przypominamy i apelujemy o zdrowy rozsądek na drodze.

 8. Z zakazem prowadzenia pojazdów i na „podwójnym gazie”

  Skrajnie nieodpowiedzialnym zachowaniem wykazał się pewien mieszkaniec Zabrza, który wczoraj w Świętoszowicach spowodował kolizję drogową. O ile samo zdarzenie nie było groźne, to stan, w jakim znajdował się sprawca, daje wiele do życzenia. Sprawą nietrzeźwego kierującego, który złamał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów, zajmie się teraz sąd.

 9. Wypadek z udziałem motocyklisty

  Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej policji obsłużyli wczoraj zdarzenie drogowe, w którym ucierpiał motocyklista. Teraz sprawą wyjaśnienia dokładnego przebiegu zdarzenia zajmą się śledczy. Apelujemy o rozsądek na drodze oraz baczne obserwowanie swojego otoczenia.

 10. Podsumowanie piątkowych działań „Prędkość”

  W piątek policjanci na terenie całego kraju przeprowadzili w piątek działania „Prędkość”. Była to kolejna akcja ukierunkowana na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego. Działania rozpoczęły się o poranku i trwały do późnych godzin wieczornych. Tarnogórska drogówka ujawniła ponad sto przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Powrót na górę strony