Ważne informacje - 5 artykułów

Aktualności

Polecamy

ZIELONA STREFA - OCHRONA ZWIERZĄT I ŚRODOWISKA
Łatwiejszy kontakt z Policją dla wszystkich - zwłaszcza dla osób głuchych i słabosłyszących
Mapa Zagrożeń
Stop agresji drogowej
Kampania "Nie reagujesz - akceptujesz"
Zadbaj o to, aby Twoje dane miały zawsze status nieskradzione
Mapa wypadków drogowych

Ruch drogowy

 1. Wznowienie ruchu pociągów towarowych na linii kolejowej numer 182 – apelujemy o ostrożność

  W związku ze wznowieniem ruchu pociągów towarowych i roboczych na odcinku Tarnowskie Góry – Siewierz, linia kolejowej numer 182, które nastąpi w dniu 27 stycznia 2023 roku, apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności. Brak rozwagi w trakcie przemieszczania się w rejonie czynnych torowisk może być bardzo niebezpieczne.

 2. Nie reagujesz – akceptujesz! Kolejny pijany kierowca zatrzymany

  Po raz kolejny dzięki reakcji świadka, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Znaczna ilość alkoholu w organizmie mężczyzny mogła doprowadzić do niebezpiecznego zdarzenia drogowego. Dziękujemy zgłaszającemu, który widząc zagrożenie, zaalarmował policjantów.

 3. Zdarzenia drogowe w powiecie

  W ubiegłym tygodniu policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego obsłużyli kilka zdarzeń, w których ranna została jedna osoba. Oprócz tego wypadku miała miejsce jedna kolizja z udziałem trzech samochodów, a na drodze krajowej ciągnik z naczepą zablokował drogę. Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze.

 4. Pijany kierowca zatrzymany dzięki reakcji świadka

  Po raz kolejny dzięki informacji przekazanej przez świadka, policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego. Nieodpowiedzialne zachowanie mieszkańca Pyrzowic, będzie miało swój finał w sądzie. Jednak nie jest on jedynym pijanym kierowcą, który wpadł za jazdę „na podwójnym gazie”. Ci, którzy decydują się na jazdę pod wpływem alkoholu, muszą liczyć się ze srogimi konsekwencjami.

 5. Piątkowe działania „Bezpieczny pieszy” - podsumowanie

  Tarnogórscy policjanci podsumowali piątkowe działania pn. „Bezpieczny Pieszy”. Kolejna już akcja miała na celu zwiększenie bezpieczeństwa wśród niechronionych uczestników ruchu. W sumie policjanci ujawnili 80 wykroczeń. Wszystkie dotyczyły przekroczenia prędkości w rejonach przejść dla pieszych.

 6. Noś odblaski

  Zimowa aura nie ułatwia poruszania się po drogach. Coraz trudniejsze warunki atmosferyczne w sposób szczególny dotyczą niechronionych uczestników ruchu drogowego, którzy są bardzo narażeni na wypadki. Z pewnością wielu tego typu zdarzeń można by było uniknąć, gdyby każdy pieszy był wyposażony w odblaski, aby być bardziej widocznym i w ten sposób o wiele bardziej bezpiecznym na drodze.

 7. Po służbie namierzył sprawcę kolizji

  Policjanci nie tylko na służbie bacznie obserwują swoje otoczenie. Tym razem aspirant Wojciech Ksol z tarnogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego jadąc po służbie do domu, namierzył sprawcę kolizji, którą kilka godzin wcześniej obsługiwał. Mimo, że był już na wolnym, zareagował, a sprawca poniósł konsekwencje swojego zachowania.

 8. Wczoraj drogówka prowadziła działania „Trzeźwość”

  Wczoraj od godzin porannych policjanci z tarnogórskiej drogówki prowadzili wzmożone działania „Trzeźwość”. Wśród blisko 600 przebadanych kierujących byli tacy, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy, wysokiej grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara nawet 2-letniego więzienia.

 9. Z blisko 4 promilami jechał traktorem

  Dzięki reakcji świadka, policjanci z Tworoga zatrzymali 36-letniego mieszkańca Wojski, który jechał ciągnikiem rolniczym z blisko 4 promilami alkoholu w organizmie. Pijany mężczyzna traktorem przewoził swojego 15-letniego syna. Sprawcy grożą teraz surowe konsekwencje.

 10. Mistrzostwa Świata Piłki Ręcznej w Spodku

  Informujemy, że na czas trwania Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej 2023, które rozpoczynają się już dzisiaj, w Katowicach zostanie utrzymana obecna organizacja ruchu drogowego. Miejsca parkingowe dla kibiców wyznaczono w Strefie Kultury przy ul. Góreckiego w Katowicach.

Powrót na górę strony