Mapy zagrożeń
Rozmiar czcionki
- Przekroczył prędkość i był poszukiwany listem gończym Policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy zatrzymali wczoraj mężczyznę, który nie tylko przekroczył dozwoloną prędkość swoim pojazdem, ale był także poszukiwany przez rybnicką prokuraturę. Noc spędził w policyjnej celi, a następnie trafił do aresztu, gdzie będzie czekał na dalszy rozwój swojej sprawy.
- Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie wszystkich społeczności. Dlatego tak ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na jasne zidentyfikowanie i przedstawienie społeczeństwu skali oraz rodzaju zagrożeń, jak również wskazanie instytucji odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Narzędziem uwzględniającym oczekiwania społeczne powinny stać się mapy zagrożeń bezpieczeństwa.
- Debata z mieszkańcami Potępy W spotkaniu z mieszkańcami Potępy wzięli udział Komendant Komisariatu Policji w Tworogu podkom. Piotr Skolik, policjanci z Zespołu Profilaktyki Społecznej, Zarządzania Kryzysowego oraz dzielnicowi. Podczas debaty policjanci wyjaśnili zasady działania aplikacji "Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz "Moja Komenda", ich obsługę oraz możliwości wykorzystania.
- „Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” - jasne i rzetelne narzędzie do identyfikacji zagrożeń w Twoim miejscu zamieszkania Poczucie bezpieczeństwa jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka i decyduje o funkcjonowaniu wszystkich społeczności. Dlatego też, uwzględniając oczekiwania społeczne, stworzono Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Narzędzie to pozwala na rzetelne oraz jasne zidentyfikowanie, ukazanie skali, jak również rodzaju zagrożeń i instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa oraz porządku publicznego.
- Mapa zagrożeń bezpieczeństwa Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważnym jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa.
- Aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa” rusza we wrześniu Już wkrótce na stronie internetowej tarnogórskiej Komendy Policji ruszy aplikacja „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa”. Dzięki temu innowacyjnemu narzędziu internetowemu będziecie mogli Państwo dzielić się z nami spostrzeżeniami dotyczącymi wszelkich zagrożeń występujących w Waszym sąsiedztwie, a tym samym będziecie mieli Państwo bezpośredni wpływ na poziom bezpieczeństwa w mieście.
- Mapy Zagrożeń - spotkania i debaty Jednym z priorytetów Komendanta Głównego Policji jak również resortu spraw wewnętrznych i administracji, jest utworzenie w całej Polsce krajowej mapy zagrożeń bezpieczeństwa. W ich utworzeniu znaczący wpływ ma opinia społeczeństwa oraz rola mediów w kreowaniu poczucia bezpieczeństwa.