Pomagamy i chronimy

Podziękowania dla policjantów ze Zbrosławic

Wyrazy uznania są dla policjantów najlepszą formą wdzięczności oraz dają satysfakcję z wykonanych obowiązków, motywując do dalszego działania na rzecz społeczeństwa. Takie podziękowania wpłynęły do szefa tarnogórskich policjantów i Komendanta ze Zbrosławic, za pomoc w opiece nad niespełna 3-letnim chłopcem, który samotnie wędrował chodnikiem.

Do sytuacji doszło w ubiegłą sobotę w Kamieńcu przy ulicy Tarnogórskiej. Patrolujący tamten rejon policjanci ze Zbrosławic, zauważyli idącego bez opieki małego chłopca. Jak się później okazało, niespełna 3-letni chłopiec pod nieuwagę jednego z rodziców wyszedł z domu i wędrował samotnie po chodniku. Mundurowi zaopiekowali się nim, a po chwili na miejscu zjawiła się jego matka, która całego i zdrowego zabrała z powrotem do domu. 

Tego samego dnia wieczorem szef tarnogórskich policjantów oraz Komendant ze Zbrosławic otrzymali podziękowania od matki dziecka, która wyraża wdzięczność za pomoc i wzorową reakcję na zaistniałą sytuację.

treść podziękowań

Dzień dobry,
Chciałam podziękować za wzorową reakcję policjantów z Kamieńca (albo okolic, będących wówczas w Kamieńcu na służbie), którzy w dniu dzisiejszym tj. 14.10.2023 r. przed godziną 16 zauważając mojego niespełna 3 letniego synka idącego samemu, zatrzymali go, próbując dowiedzieć się gdzie mieszka. Jeden z Panów zajął się synkiem w łagodny sposób, nie powodując u niego strachu, ani powodu do płaczu. Syn podczas mojej nieuwagi, wyszedł z domu i ruszył chodnikiem w stronę komisariatu. Dom zawsze mamy zamknięty a dziś pech chciał, że wyjątkowo był otwarty. Gdy dobiegłam za nim, zastałam widok syna idącego z policjantem za rękę. Wyrażam ogromny podziw, za bezproblemowe podejście do dziecka, zwłaszcza że chłopiec jest wyjątkowo nieufny. Nie wiem i nawet nie chce myśleć jakby się to skończyło, gdyby nie Panowie, którzy stali przy komisariacie. Jeszcze raz bardzo dziękuje. Zachowanie na medal. 

Powrót na górę strony