Pomagamy i chronimy

Mundurowi z Pyrzowic pomogli starszej kobiecie cierpiącej na demencję

Wczoraj w trakcie patrolu policjanci z Pyrzowic napotkali starszą kobietę, która wyglądała na zagubioną i zziębniętą. Okazało się, że cierpiąca na demencję starsza Pani wyszła z ośrodka w Rogoźniku i błąkając się bez celu, zawędrowała aż do Pyrzowic. Mundurowi zapewnili seniorce ciepły posiłek, a także zadbali o jej komfort psychiczny. Kobieta trafiła do szpitala, a później z powrotem do swojego ośrodka.

Do sytuacji doszło wczoraj po godzinie 19.00 w Pyrzowicach na ulicy Wolności. Patrolujący tamtejszy rejon policjanci zauważyli przy drodze starszą kobietę, która wyglądała, jakby nie była do końca zorientowana, gdzie się znajduje. Krótka rozmowa od razu wyjaśniła wszystkie wątpliwości. Starsza Pani nie była w stanie określić miejsca i czasu, w którym się znajduje, a także miała problemy, aby przekazać stróżom prawa swoje dane. Policjanci zauważyli także, że kobieta jest wyraźnie zziębnięta.

W trakcie oczekiwania na karetkę pogotowia asp. Łukasz Sąsiadek i sierż. szt. Remigiusz Cofór zorganizowali kobiecie ciepły posiłek, a także zadbali o jej komfort psychiczny. Gdy na miejscu zjawili się ratownicy, kobieta już w lepszej kondycji fizycznej trafiła do szpitala. Mundurowi kilkadziesiąt minut później ustalili personalia kobiety i wtedy okazało się, że 70-latka wyszła samowolnie z Domu Pomocy Społecznej w Rogoźniku i była poszukiwana przez policjantów z Wojkowic.

Powiadomieni o wszystkim pracownicy Domu Pomocy Społecznej odebrali podopieczną od lekarzy. Seniorka po badaniach mogła wrócić do miejsca swojego przebywania.

Przypominamy i apelujemy, aby nie pozostawać obojętnym na los osób, które napotkamy na swojej drodze. Widok osoby, szczególnie starszej, która w nienaturalny sposób się rozgląda albo jest rozkojarzona i widać, że nie zmierza w żadnym konkretnym kierunku, powinien być dla nas wyraźnym sygnałem do natychmiastowej reakcji. Powiadomienie służb pozwoli udzielić takim osobom szybkiej pomocy.

Policjanci z Pyrzowic po raz kolejny udowodnili, że hasło „Pomagamy i chronimy” towarzyszy im w każdej służbie.

  • na zdjęciu policjant rozmawia przez telefon przy radiowozie, w którym siedzi zaginiona okryta kocem termincznym
  • na zdjęciu zaginiona kobieta w radiowozie, okryta kocem termicznym
  • na zdjęciu policjanci prowadza starszą kobietę, okrytą kocem termicznym do karetki, przed nimi idzie ratownik, obok stoi radiowóz policyjny, w tle widoczny terminal lotniska
Powrót na górę strony