Pomagamy i chronimy

Policjanci z drogówki uratowali mężczyznę

Policjanci tarnogórskiej drogówki pomogli mężczyźnie, który stracił przytomność w parku. Stróże prawa od razu rozpoczęli czynności ratunkowe i do przyjazdu karetki pogotowia, nieprzerwanie walczyli o życie mężczyzny. 81-latek odzyskał funkcje życiowe i trafił pod opiekę lekarzy.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 13 listopada około godziny 7.30. Policjanci patrolowali rejon parku miejskiego w Tarnowskich Górach. W pewnym momencie zatrzymali ich przechodnie, którzy wskazali miejsce, gdzie ma leżeć nieprzytomny mężczyzna. Stróże prawa od razu ruszyli z pomocą. W związku z tym, że mężczyzna nie dawał oznak życia, asp. szt. Tomasz Czarnuch i asp. Krzysztof Szymański, przystąpili do akcji ratunkowej. Po kilku chwilach na miejscu zjawił się także strażak z Państwowej Straży Pożarnej, który przejeżdżał niedaleko i widząc, co się dzieje, postanowił pomoc. Wezwani na miejsce ratownicy przejęli czynności ratunkowe od mundurowych, dzięki czemu udało się przywrócić funkcje życiowe mężczyzny. Szybka reakcja świadków, którzy powiadomili policjantów oraz zdecydowana reakcja mundurowych, pozwoliła na uratowanie życia 81-letniemu mieszkańcowi Tarnowskich Gór, który trafił pod opiekę lekarzy.

„Pomagamy i chronimy” – to krótkie hasło, które przyświeca każdemu, kto nosi mundur, bez względu na to jakiego jest koloru.

  • drzwi radiowozu, z wizerunkiem policyjnej odznaki i hasłem pomagamy i chronimy
Powrót na górę strony