Policjanci po służbie

Pijany kierowca zatrzymany dzięki policjantowi po służbie

Policjant z komendy wojewódzkiej, który był już po służbie, zatrzymał nietrzeźwego kierującego. Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na ulicy Zagórskiej w Tarnowskich Górach. Stróż prawa wyciągnął kluczyki ze stacyjki samochodu 54-latka i powiadomił dyżurnego tarnogórskiej komendy. Pomogli też inni świadkowie, którzy jechali za pijanym kierującym.

W niedzielę tuż po 19.00 policjant z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą z komendy wojewódzkiej w Katowicach jechał prywatnym samochodem ulicą Zagórską w kierunku Strzybnicy. Uwagę policjanta zwróciło dziwne zachowanie na drodze kierującego fordem, który jechał przed nim. Przy dojeździe do jednego ze skrzyżowań, kierujący nie potrafił się zdecydować w którym kierunku jedzie i zmieniał pasy ruchu. W pewnym momencie kierowca forda, żeby wrócić na obrany wcześniej kierunek jazdy, objechał wysepkę i ruszył na wprost jadącego prawidłowo innego użytkownika drogi. W tym momencie policjant nabrał podejrzeń, że mężczyzna może być pod wpływem alkoholu. Zwolnił i jechał przed fordem, obserwując go w lusterku. Kierowca forda, żeby utrzymać się na pasie ruchu, jechał całą jego szerokością, często wjeżdżając na pobocze. Policjant, aby przerwać niebezpieczna jazdę, na wysokości jednej z firm zatrzymał swój samochód. Podszedł do kierującego i powiedział, że jest policjantem. Na pytanie, czy coś pił, kierujący zaprzeczył. Policjant wyczuł jednak od niego alkohol i od razu wyciągnął kluczyki ze stacyjki forda. Z jadącego za nimi samochodu, który się zatrzymał, wysiadło trzech mężczyzn, którzy pomogli policjantowi zapanować nad sytuacją. W fordzie był bowiem również pijany pasażer, który, gdy zobaczył co się dzieje, postanowił się oddalić. Mężczyźni nie pozwolili na to i do czasu przyjazdu policji pilnowali mężczyzn. O zdarzeniu powiadomiono dyżurnego tarnogórskiej komendy, który na miejsce skierował patrole policji. Badanie trzeźwości kierowcy forda wykazało w jego organizmie prawie 2,5 promila alkoholu. Okazało się również, że 54-latek z Tworoga miał zasądzony w 2016 roku zakaz prowadzenia pojazdów za jazdę pod wpływem alkoholu. Nietrzeźwemu kierującemu grozi kara do 5 lat więzienia.

Przypominamy, że jeżeli masz podejrzenie, że kierujący samochodem może być pod wpływem alkoholu, zachowaj ostrożność i powiadom Policję, dzwoniąc na numer alarmowy 112. Nie pozwól na kontynuowanie niebezpiecznej jazdy.

Powrót na górę strony