Policjanci po służbie

Policjant po służbie zatrzymał sklepowego złodzieja

Policjantem jest się przez całą dobę, w służbie i poza nią. Dowiódł tego dzielnicowy ze Świerklańca, który w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę kradzieży sklepowej. Dzięki natychmiastowej reakcji stróża prawa, skradziony towar po chwili powrócił na sklepowe półki, a złodziej został ukarany mandatem.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend. Sierżant sztabowy Przemysław Lebek w swoim czasie wolnym udał się na zakupy do jednego z marketów znajdujących się przy ulicy Janasa w Tarnowskich Górach. W trakcie parkowania samochodu dzielnicowy zwrócił uwagę na mężczyznę, który tuż po wyjściu ze sklepu upychał coś pod kurtkę. Policjant wszedł do sklepu i usłyszał, jak jeden z klientów informuje personel o sprawcy, który ukradł ze sklepu trzy butelki whisky. Stróż prawa szybko domyślił się, kto ukradł alkohol, natychmiast wybiegł ze sklepu i ruszył w stronę złodzieja. Mężczyzna zorientował się, że ktoś go goni i zaczął uciekać. Po krótkim pościgu dzielnicowy zatrzymał sprawcę. Złodziej, wiedząc, że nie ma szans na ucieczkę, przyznał się do kradzieży i wydał skradziony alkohol.

Stróż prawa powiadomił dyżurnego tarnogórskiej komendy, który na miejsce wysłał umundurowany patrol. Dzięki błyskawicznej, zdecydowanej reakcji funkcjonariusza będącego po służbie, mienie zostało odzyskane i powróciło na sklepowe półki. 28-latek z powiatu częstochowskiego został zatrzymany na gorącym uczynku i ukarany za popełnione wykroczenie 500 złotowym mandatem.

  • Zdjęcie przedstawia wizerunek dzielnicowego sierż. szt.  Przemysława Lebka, który stoi obok baneru. Na banerze, na niebieskim tle, widać policyjną gwiazdę, pod którą widnieje napis POLICJA
Powrót na górę strony