Policjanci po służbie

Policjant po służbie namierzył wandala

Dzięki czujności i zaangażowaniu jednego z policjantów po służbie, został zatrzymany 23-latek, który pięściami obijał roletę antywłamaniową. Sprawca trafił do policyjnej celi, a stamtąd do aresztu, bo był poszukiwany. Każda osoba, zasilająca szeregi Policji liczy się z faktem, że praca, którą wybiera, wymaga dużego zaangażowania i poświecenia również poza służbą.

Do zatrzymania 23-latka doszło dzięki zaangażowaniu będącego po służbie policjanta z prewencji. Posterunkowy Ernest Heryk, widząc mężczyznę, który uderza pięściami w roletę antywłamaniową, jednego z lokali przy ulicy Opolskiej w Tarnowskich Górach od razu zareagował na łamanie prawa. Policjant powiadomił kolegów po fachu i na bieżąco informował ich, gdzie znajduje się sprawca. Chwilę później agresor został zatrzymany.

Po sprawdzeniu danych personalnych mieszkańca powiatu tarnogórskiego okazało się, że mężczyzna był poszukiwany. Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach wydał na niego nakaz doprowadzenia do aresztu za nieopłaconą grzywnę. Najpierw jednak 23-latek trafił do policyjnej celi, ponieważ musiał wytrzeźwieć. W jego organizmie znajdowały się blisko 2 promile alkoholu.

Każda osoba, zasilająca szeregi Policji liczy się z faktem, że praca, którą wybiera, wymaga dużego zaangażowania i poświecenia również poza służbą. Często policjanci w czasie wolnym podejmują interwencje. Dzięki temu w wielu przypadkach ratują ludzkie życie, ale również dzięki ich reakcji możliwe jest szybkie i skuteczne dotarcie do osób odpowiedzialnych za wykroczenia lub przestępstwa.

  • Na zdjęciu widać policjanta stojącego obok rolety antywłamaniowej.
Powrót na górę strony