Policja w Tarnowskich Górach

Piknik w Ośrodku Salezjańskim z udziałem policjantów

W sobotę na terenie Salezjańskiego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego odbył się piknik rodzinny z okazji 25-lecie placówki. W trakcie imprezy organizator przygotował wiele atrakcji, a wśród nich znalazł się pokaz policyjnego sprzętu. Do dyspozycji uczestników był policyjny motocykl oraz radiowozy. Mundurowi rozmawiali także z najmłodszymi o bezpieczeństwie i rozdawali im odblaski. 

Kilka minut po oficjalnym rozpoczęciu imprezy, na miejscu zjawili się mundurowi z Tarnowskich Gór oraz Komisariatu Autostradowego Policji, którzy zaprezentowali dzieciom swój sprzęt. Do dyspozycji wszystkich milusińskich był policyjny motocykl, którym na co dzień służbę pełnią tarnogórscy stróże prawa. Zasiadając za kierownicą policyjnego jednośladu, dzieci mogły przez chwilę poczuć się jak policjanci na służbie. Dużym zainteresowaniem cieszył się również nieoznakowany radiowóz, który patrolując autostrady w naszym województwie, ściga najbardziej nieodpowiedzialnych kierowców. Nie lada gratką okazała się też możliwość zajrzenia do Ambulansu Pogotowia Ruchu Drogowego, który z pełnym wyposażeniem był dostępnym dla uczestników imprezy. 

Przy okazji spotkania z dziećmi, policjanci oprócz opowieści na temat swojej służby, przypomnieli im najważniejsze zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym i nie tylko, a także rozdawali odblaski. 

  • na zdjęciu policyjne radiowozy i motocykl
  • na zdjęciu dziecko na policyjnym motocyklu, obok niego policjant wręczający odblask
  • na zdjęciu policjant z dzieckiem w radiowozie
  • na zdjęciu policyjne radiowozy i motocykl, a przy nim policjanci i inne osoby
  • na zdjęciu policyjny motocykl
  • na zdjęciu policyjne radiowozy i motocykl, a przy nim policjanci i inne osoby

Film piknik.MP4

Pobierz plik piknik.MP4 (format mp4 - rozmiar 16.81 MB)

Powrót na górę strony