Policja w Tarnowskich Górach

Klasa mundurowa z wizytą w tarnogórskiej komendzie

Na kilka tygodni przed egzaminem dojrzałości do tarnogórskiej komendy przybyli uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Techniczno – Usługowych im. Jana Pawła II w Tarnowskich Górach. Kilkugodzinne spotkanie w siedzibie mundurowych dotyczyło ich przyszłości, którą być może zwiążą z granatowym mundurem. W trakcie rozmów nie zabrakło również treści profilaktycznych.

Uczniowie tarnogórskiej „kolejówki”, którzy już za niedługo przystąpią do egzaminu dojrzałości w swoich szkołach, przyszli odwiedzić policjantów w swojej siedzibie. Na zaproszenie komendanta insp. Sławomira Bylickiego odpowiedziała klasa o profilu policyjnym, która na czele ze swoim wychowawcą, stawiła się o poranku w poczekalni komendy.

Przybyłych gości przywitał Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji podkom. Stanisław Kotwin, który zaprosił uczniów do jednej z sal. Tam oczekiwał na nich policyjny profilaktyk, który zaczął od bardzo ważnej kwestii. Poruszył on przede wszystkim temat stosowania różnego rodzaju środków odurzających, a także przypomniał im skutki prawne ich posiadania. Było to kluczowe nie tylko ze względów zdrowotnych, ale chodziło także o status prawny osób, które wiążą swoją przyszłość właśnie z niebieskim mundurem. A jako że profilaktyka jest bardzo ważna asp. szt. Adam Cichowski zwrócił także uwagę na zagrożenia w sieci internetowej oraz wskazał, jak należy postępować, aby nie narazić się na odpowiedzialność.

Po kwestiach związanych z odpowiednimi zachowaniami i zagrożeniami przyszła pora, aby przedstawić zgromadzonym policyjną profesję. Nie obyło się bez przedstawienia procesu rekrutacji do służby, a także terminów planowanych przyjęć w bieżącym roku. Mundurowi opowiedzieli o swoich codziennych obowiązkach oraz czym zajmują się stróże prawa z poszczególnych wydziałów tarnogórskiej komendy.

Młodzież miała także możliwość „przenieść” się na kilka minut do policyjnego świata, dzięki projekcji filmu przygotowanego przez Biuro Komunikacji Społecznej Komendy Głównej Policji, który ukazywał szczegóły policyjnego szkolenia podstawowego. Po krótkim seansie młodzież chętnie zadawała pytania, chcąc uzbroić się w jak największą ilość wiedzy, zanim ostatecznie zdecydują o złożeniu dokumentów do Policji.

Maturzyści otrzymali od policjantów informatory i ulotki, a także smycze i długopisy, które już za chwilę będą mogły wykorzystać na jednym z najważniejszych egzaminów w swoim życiu. A biorąc pod uwagę wykazane chęci do wstąpienia w nasze szeregi, tego typu policyjny „gadżet”, powinien doskonale sprawdzić się w wypełnianiu dokumentów, związanych z przyjęciem do służby.

Wszystkich maturzystów i nie tylko gorąco zachęcamy do wstąpienia w nasze szeregi. Jeśli nie wiesz do końca, czy to właśnie dla ciebie, to zapraszamy na stronę Wydziału Doboru i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Tam znajdziesz odpowiedzi na wszystkie nurtujące cię pytania. Nie zwlekaj, złóż podanie już dzisiaj.

 • na zdjęciu młodzież z plakatami w rękach w sali narad z policjantem
 • na zdjęciu młodzież przy stole, na którym leżą ulotki
 • na zdjęciu policjant oparty o stół
 • na zdjęciu w pierwszym planie ekran telefonu nagrywającego spotkanie
 • na zdjęciu dłonie ucznia, który trzyma w ręku plakat w czerwono-czarne kolory
 • na zdjęciu głowa policjanta tyłem do obiektywu, a przed nim plakaty
 • na zdjęciu klasa mundurowa z policjantem w poczekalni komendy
 • na zdjęciu na pierwszym planie laptop, na którego ekranie widoczny jest policjant, w drugim planie młodzież przy stole ogląda film wyświetlany na ekranie
 • na zdjęciu klasa mundurowa z wychowawcą i policjantem na schodach do komendy
 • na zdjęciu maturzyści w jednej z sal w komendzie
 • na zdjęciu policjant rozdaje gadżety młodzieży
 • na zdjęciu ulotka na stole

Film spotkanie_z_mlodzieza.MP4

Pobierz plik spotkanie_z_mlodzieza.MP4 (format mp4 - rozmiar 12.84 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony