Policja w Tarnowskich Górach

Dzień dziecka z policjantami

Międzynarodowy Dzień Dziecka to doskonała okazja, aby spotkać się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu tarnogórskiego i pokazać im, jak wygląda służba w Policji. W tym ważnym dniu policjanci zawitali do Szkoły Podstawowej nr 15 w Tarnowskich Górach i zaprezentowali uczniom swoje radiowozy oraz policyjny motocykl. Nie obyło się także bez prelekcji na tematy bezpieczeństwa, którą przeprowadziła policjantka zajmująca się profilaktyką.

Już od wczesnego ranka uczniowie wypatrywali za oknem niebieskich sygnałów. Cierpliwość jednak się opłaciła, bo tuż po 9.00 na teren szkoły wjechały policyjne pojazdy z tarnogórskiej komendy i Komisariatu Autostradowego Policji w Gliwicach. Przed głównym wejściem do budynku stanął ambulans pogotowia drogowego, oznakowane bmw oraz policyjny motocykl.

Jednak zanim dzieci ruszyły na oglądanie długo wyczekiwanych radiowozów, musiały przypomnieć sobie ważne zasady bezpieczeństwa, które przedstawiła im st. asp. Małgorzata Bednarska. Pani profilaktyk, w związku ze zbliżającymi się wielkimi krokami wakacjami, przypomniała o bezpieczeństwie nad wodą i poruszyła kwestie kontaktów z obcymi. Pokazała uczniom, jak zachować się wobec agresywnych zwierząt oraz jak należy postępować i gdzie szukać pomocy w sytuacji zagrożenia. W związku z tym, że przed szkołą czekały radiowozy ruchu drogowego, nie zabrakło informacji na tematy bezpiecznego poruszania się po drogach.

Gdy prelekcja dobiegła końca, przyszła pora na najciekawszą część spotkania. Spora gromadka uczniów pędem wybiegła ze szkoły i z uśmiechem na twarzy od razu sprawdziła, jak od środka wyglądają policyjne wozy. Dzieci chętnie zasiadały za kierownicą radiowozów, które, sądząc po ich wyrazie twarzy, wywołały na nich ogromne wrażenie, spotęgowane jeszcze możliwością włączenia sygnałów uprzywilejowania. Dzieciaki chętnie zadawały policjantom pytania i pozowały do wspólnych zdjęć.

W tym szczególnym dniu życzymy wszystkim dzieciom jak najwięcej uśmiechu i oby beztroskie, dziecięce chwile trwały jak najdłużej, a zbliżające się wakacje upłynęły pod znakiem dobrej i przede wszystkim, bezpiecznej zabawy.

 • na zdjęciu ustawione w kolejce do zwiedzania radiowozu
 • na zdjęciu dzieci w policyjnym radiowozie
 • na zdjęciu dzieci w radiowozie
 • na zdjęciu dzieci w holu szkoły w trakcie prelekcji, które prowadzi policjantka
 • na zdjęciu policjant przy motocyklu, na którym siedzi dziecko
 • na zdjęciu policjant przybija piątkę uczniowi, za nimi radiowóz
 • grupowe zdjęciu uczniów szkoły i policjantów, którzy pozują przy radiowozach
 • na zdjęciu dzieci w radiowozie
 • na zdjęciu policyjny motocykl a na nim dziecko, wszystko obserwuje policjant
 • na zdjęciu policyjny radiowóz z otwartymi drzwiami
 • na zdjęciu policjantka z kilkoma uczniami pozuje do zdjęcia w sali lekcyjnej
 • na zdjęciu policjant z dzieckiem pozuje do zdjęcia przed radiowozem

Film dzien_dziecka.MP4

Pobierz plik dzien_dziecka.MP4 (format mp4 - rozmiar 42.57 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony