Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi

W miejscowości Hutki-Kanki odbyły się Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi. Na starcie stanęło ponad 250 zawodników, reprezentujących służby mundurowe z całego kraju. Wśród nich nie mogło zabraknąć tarnogórskich policjantów.

Mistrzostwa w Biegu Przełajowym im. sierż. Grzegorza Załogi na stałe wpisały się w Centralny Kalendarz Imprez Sportowo-Rekreacyjnych Policji. Nadrzędnym celem zawodów jest uczczenie pamięci sierżanta Grzegorza Załogi, który w 2003 roku został śmiertelnie postrzelony podczas wykonywania czynności służbowych. Sportowe zmagania poprzedziło złożenie wiązanki kwiatów i zapalenie symbolicznego znicza na grobie tragicznie zmarłego, przez przedstawicieli śląskich policjantów. Miejsce wiecznego spoczynku sierż. Grzegorza Załogi na cmentarzu parafialnym w miejscowości Chechło odwiedziła delegacja z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach oraz kierownictwo Komend Powiatowych Policji w Zawierciu i Będzinie. Wszyscy biorący udział w mistrzostwach minutą ciszy oddali hołd poległym na służbie.

Do zawodów zgłosiło się ponad 250 zawodników, reprezentujących jednostki policji z całego kraju, Straż Miejską, Straż Graniczną i Lasy Państwowe. Wśród nich znaleźli się również tarnogórscy policjanci na co dzień pełniący służbę w Komisariacie Policji w Zbrosławicach, a także w Wydziale Ruchu Drogowego, do walki z Przestępczością Gospodarczą oraz dzielnicowy tarnogórskiej komendy.

Dla zawodników przygotowano trasę zlokalizowaną na terenie duktów leśnych w pobliżu campingu im. sierż. Grzegorza Załogi w miejscowości Hutki – Kanki gm Łazy. W zależności od kategorii, biegacze pokonali trasy o długości 10,8 km, 7,2 km, i 3,6 km. Policjanci reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach na 30 startujących drużyn, zdobyli 6 miejsce.

Nagrody zwycięzcom oraz wyróżnionym zawodnikom wręczali: Zastępca Dyrektora Biura Operacji Antyterrorystycznych Komendy Głównej Policji mł.insp. Mirosław Wypych., Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji inspektor Piotr Kucia, Burmistrz Łaz oraz Henryk Załoga - ojciec zastrzelonego policjanta.

 

Pełne wyniki zawodów można zobaczyć na stronie datasport.pl.

Powrót na górę strony