Wrócił ze światowych igrzysk w Los Angeles z czterema medalami

Insp. Tadeusz Stuchlik wrócił ze Światowych Igrzysk Służb Mundurowych w Los Angeles z czterema medalami. Szef tarnogórskich policjantów już po raz siódmy startował w igrzyskach. Tym razem w pływaniu zdobył dwa „srebra” na dystansie 100 m. stylem motylkowym i grzbietowym oraz dwa „brązy” na dystansie 50 m. stylem grzbietowym i 200 m. stylem zmiennym.

Od 7 do 16 sierpnia w Los Angeles odbywały się World Police Fire and Games. Komendę Powiatową Policji w Tarnowskich Górach reprezentował Komendant insp. Tadeusz Stuchlik. W zawodach startowało około 10 tys. funkcjonariuszy z ponad 60 krajów.

Po dziesięciu dniach rywalizacji zakończyły się w Los Angeles XVII Światowe Igrzyska Służb Mundurowych. Przedstawiciele polskiej Policji biorą udział w tych zawodach już od 2005 roku. W naszej dziewięcioosobowej reprezentacji po raz siódmy znalazł się szef tarnogórskich policjantów. Komendant Stuchlik od wielu lat osiąga sukcesy w kraju i za granicą.

Przygodę z pływaniem insp. Tadeusz Stuchlik rozpoczął już w szkole podstawowej. Od drugiej klasy treningi rozpoczął w sekcji pływackiej Górnika Zabrze. W liceum trenował w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Raciborzu i tam zaczął osiągać pierwsze sukcesy. Został Mistrzem Polski juniorów na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym. Na studiach uczęszczał do Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, gdzie kontynuował pływanie w Akademickim Związku Sportowym. Tam osiągał wiele sukcesów - był między innymi kilkukrotnym Mistrzem Polski seniorów w sztafetach. Służąc w policji, Komendant Stuchlik kontynuuje swoją pasję. Od 2005 roku systematycznie reprezentuje polskie służby mundurowe na światowych igrzyskach. W tym roku był to jego siódmy start. Z każdych igrzysk szef tarnogórskich policjantów wraca z medalami. Do chwili obecnej zdobył ich aż 33.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Więcej o zawodach tutaj: Służby Mundurowe na Światowych Igrzyskach w Los Angeles

Powrót na górę strony