Tarnogórski policjant na podium w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego

W III Wojewódzkich Mistrzostwach Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego na podium stanął tarnogórski policjant. Mł asp. Tomasz Kobyliński w kategorii służb mundurowych mężczyzn uplasował się na III miejscu. Stróż prawa przebiegł metę już po 37 minutach i 41 sekundach. Drużynowo tarnogórscy policjanci zajęli V miejsce.

2 maja minęła 25. rocznica tragicznej śmierci st. sierż. Marka Sienickiego, który służył w Komendzie Miejskiej Policji w Bytomiu. Zginął na służbie, zastrzelony przez bandytów. Co roku w rocznicę jego śmierci policjanci składają kwiaty i pełnią wartę honorową pod pamiątkowym obeliskiem.

Wczoraj odbyły się III Wojewódzkie Mistrzostwa Policji w Biegu Przełajowym im. st. sierż. Marka Sienickiego. O tytuł najlepszego biegacza walczyło 201 zawodników, wśród nich byli policjanci, strażnicy miejscy, strażnicy więzienni, strażacy, żołnierze i sympatycy służb mundurowych oraz cywilni sympatycy biegania. Uczestnicy biegu pokonywali wymagającą trasę biegnącą wzdłuż dolomitów z licznymi urozmaiceniami terenu na dystansie około 9 km.