Tarnogórscy policjanci obchodzili swoje święto

W czwartek 14 lipca w Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim tarnogórscy policjanci uczestniczyli w uroczystej zbiórce z okazji Święta Policji. Podczas uroczystości z okazji 97-lecia powstania Policji Państwowej 119 policjantów tarnogórskiej komendy mianowano na wyższe stopnie policyjne. 3 policjantów zostało odznaczonych „Odznaką Honorową za Zasługi dla Województwa Śląskiego oraz 4 otrzymało nagrodę Burmistrza Miasta Tarnowskie Góry.

21 lipca 1995 roku Sejm Rzeczpospolitej Polskiej ustanowił Święto Policji przypadające na dzień 24 lipca. Data policyjnego święta nie jest przypadkowa, przyjęta została dla uczczenia powołania Policji Państwowej w dniu 24 lipca 1919 roku. W roku bieżącym przypada zatem 97– rocznica powołania Policji. Święto Policji jest okazją do promowania i nagradzania policjantów za sumienną i ciężką służbę. Z okazji przypadającego święta Policji akty nominacyjne na wyższy stopień policyjny otrzymało łącznie 119 tarnogórskich policjantów.

W korpusie oficerów starszych awansowano 1 policjanta, w korpusie aspirantów 59 policjantów, w korpusie podoficerów awansowano 55 funkcjonariuszy, na starszego posterunkowego awansowano 4 policjantów. Rozkazy o mianowaniu wręczali Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Katowicach nadkom. Mariusz Krzystyniak wraz z Komendantem Powiatowym Policji w Tarnowskich Górach mł.insp. Tadeuszem Stuchlik. Na uroczystości obecni byli również zaproszeni goście Komendant Główny Policji w stanie spoczynku nadinsp. Ferdynad Skiba oraz władze samorządowe w osobach Pana Starosty, burmistrzów, wójtów, a także przedstawiciele samorządów i służb mundurowych z terenu powiatu. Podczas uroczystości nastąpiło nadanie odznak „Odznaka Honorowa za Zasługi dla Województwa Śląskiego” , którą otrzymali podinsp. Artur Wieczorek, podkom. Wojciech Dolata, asp.szt. Grzegorz Karcz. Odznaczenia wręczyła Radna Sejmiku Województwa Śląskiego Pani Lucyna Ekkert. W trakcie uroczystej zbiórki 4 mundurowych otrzymało nagrodę z rąk Zastępcy Burmistrza Tarnowskiech Góry. Po mianowaniach i wyróżnieniach komendant Stuchlik zaprosił gości oraz wszystkich obecnych na zwiedzanie wystaw, które zostały zaprezentowane w budynku Centrum Kultury Śląskiej w Nakle Śląskim.

Gratulujemy wszystkim awansowanym i nagrodzonym oraz dziękujemy wszystkim za życzenia i gratulacje oraz słowa uznania za trud i poświęcenie w codziennej służbie.

Pobierz plik (format mp4 - rozmiar 31.8 MB)

Powrót na górę strony