Kieruj się rozsądkiem

Jechał 127km/h w obszarze zabudowanym

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali 22-letniego motocyklistę, który w obszarze zabudowanym jechał motocyklem 127km/h. Młody kierowca stracił prawo jazdy. Każdy kto wsiada na motocykl powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest przede wszystkim pochodną ryzykownych zachowań, bowiem przekraczając i to znacznie, dopuszczalne prędkości, motocyklista nie daje szans kierowcom samochodów na ich dostrzeżenie.

Wczoraj na ul. Korola w Tarnowskich Górach policjanci kontrolowali prędkość. Tuż po godzinie 23:00 mundurowi zauważyli motocyklistę jadącego od Bytomia w kierunku Tarnowskich Gór. Stróże prawa wykonali pomiar prędkości szybko zbliżającego się do nich motoru. Okazało się, że kierujący motorem jedzie z prędkością 127km/h w obszarze zabudowanym. Został zatrzymany do kontroli drogowej. 22-letni dąbrowianin nie miał nic na swoje usprawiedliwienie. Został ukarany mandatem oraz stracił prawo jazdy.

Bez wątpienia pogoda sprzyja motocyklistom. Na drogach możemy spotkać coraz więcej użytkowników jednośladów. Niestety wraz z rozpoczęciem sezonu motocyklowego dochodzi do wielu zdarzeń z udziałem tej grupy użytkowników dróg. Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby obie grupy przestrzegały przepisów i szanowały się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

Powrót na górę strony