Kieruj się rozsądkiem

Motocyklista zderzył się z traktorem

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, w którym brali udział motocyklista i traktorzysta. Do zdarzenia doszło w minioną sobotę około godziny 10-tej na ul. Powstańców Warszawskich w Tarnowskich Górach. W wypadku został ranny 21-letni motocyklista.

W minioną sobotę tuż około godziny 10.00, na ul. Powstańców Warszawskich w Tarnowskich Górach doszło do poważnego wypadku. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 65-letni traktorzysta ,wykonując manewr skrętu nie ustąpił pierwszeństwa 21-letniemu kierującemu motocyklem. W wyniku zdarzenia motocyklista z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Tarnogórscy policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Obecnie trwają czynności śledczych mające na celu dokładne ustalenie przyczyn i okoliczności tego wypadku.

Pamiętajmy, że użytkownicy jednośladów w konfrontacji z samochodem czy traktorem zazwyczaj nie mają szans. Przed urazami chronią ich jedynie ubrania i hełmy ochronne. Motocykliści nie mają poduszek powietrznych, pasów bezpieczeństwa, ani kontrolowanych stref zgniotu. Dlatego tak ważne jest, aby przestrzegć przepisów i szanować się nawzajem. To da szansę każdemu bezpiecznie dotrzeć do celu.

Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek na drogach, ale też o kulturę i życzliwość. Na drogach nie powinno dochodzić do rywalizacji – kto jest najważniejszy i kto ma pierwszeństwo. Wszyscy jesteśmy równoprawnymi użytkownikami dróg.

Powrót na górę strony