Kieruj się rozsądkiem

"Czarny" czwartek na tarnogórskich drogach

W ubiegły czwartek tarnogórska policja odnotowała kilkanaście zdarzeń drogowych, które zaistniały na przestrzeni kilku godzin. Dwie osoby trafiły do szpitala, pięć osób otrzymało mandat karny, trzy sprawy zostaną rozstrzygnięte jako wykroczenie, zaś w dwóch pozostałych wszczęto czynności pod kątem wypadku drogowego. Warto zaznaczyć, iż w tym dniu warunki na drodze nie były niesprzyjające dla kierowców.

Cykl kolizji rozpoczął się o godz.11:41 w Tarnowskich Górach przy ul.Częstochowskiej, gdzie na parkingu kierujący samochodem osobowym m-ki Opel Astra najechał podczas parkowania na samochód osobowy m-ki Renault Trafic. Kierowcę Opla ukarano mandatem karnym.

Ponad godzinę później tuż przed 13.00 w Tarnowskich Górach na ul. Wyspiańskiego doszło do wypadku. Kierujący Skodą Roamster 53 - letni tarnogórzanin jadąc ulicą Wyspiańskiego przy skrzyżowaniu z ulicą Cebuli na przejściu dla pieszych potrącił przechodnia, który w chwili zdarzenia miał 3 promile alkoholu w organizmie. Pieszy przewieziony został z urazem głowy do szpitala. Wszczęto postępowanie mające wyjaśnić okoliczności wypadku.

Do wypadku doszło również o godz. 14:05 w Radzionkowie przy ul. Szymały. Tam 41 - letni mieszkaniec powiatu będzińskiego jadąc Skodą Octavią ulicą Długą w stronę ul. Placu Letochów nie udzielił pierwszeństwa przejazdu związanego ze znakiem stop. W konsekwencji zderzył się z nadjeżdżającym z lewej strony nieoznakowanym radiowozem policyjnym marki Skoda Fabia kierowanym przez policjantów. Wskutek uderzenia kierujący oraz pasażer zostali zabrani do szpitala. 

30 minut później w Tworogu przy ul.Kotowskiej kierujący samochodem Hyundai Terracan nie zachował ostrożności i zderzył się z VW Golfem. Kierowcę Hyundaia ukarano mandatem.

O godz.14:49 w Tarnowskich Górach na ul. Kaczyniec kierujący Fiatem Punto zgłosił, że nieznany kierujący uszkodził mu na parkingu pojazd. Zanim policja przybyła na miejsce zgłaszający odjechał. W sprawie wszczęto postępowanie mające wyjaśnić zgłoszenie.

Dalej o godz. 16:17 w Świerklańcu przy ul. Radzionkowskiej kierowca Miitsubishi nie zachował należytej ostrożności i najechał na kierującego Seatem Ibiza, a ten w konsekwencji najechał na Forda Focus. Sprawcę kolizji ukarano również mandatem.

Na ulicy Chopina w Tarnowskich Górach natomiast o godz.16:59 kierujący motorowerem 43 - letni mieszkaniec Tarnowskich Gór uderzył w kierującego Oplem Astra. Na miejscu okazało się, że jest pijany, gdyż posiadał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Teraz odpowie za przestępstwo oraz spowodowanie kolizji.

Pół godziny później w Tarnowskich Górach na ul.Wyszyńskiego kierujący samochodem osobowym marki VW Golf uderzył w samochód Audi A-3. Tu także ukarano mandatem kierującego sprawcę. Natomiast w sądzie zakończy się kolizja z godz.17:28, która miała miejsce w Tarnowskich Górach przy ul. Gliwickiej. Policja otrzymała zgłoszenie o zderzeniu pojazdów Iveco i Mitsubishi. Z uwagi na różne opisy przebiegu okoliczności zdarzenia zostaną wszczęte czynności wyjaśniające.

O godz. 17:34 w Wieszowie na autostradzie kierujący samochodem marki Ford nie dostosował prędkości do warunków na drodze i uderzył w barierkę energochłonną. Na miejscu został ukarany mandatem karnym.

Bilans zdarzeń drogowych zamknął po godz. 18:32 mini karambol trzech pojazdów. Do zderzeń doszło w Tarnowskich Górach przy ul. Wyszyńskiego. Brały w nim udział dwa pojazdy VW Golf oraz Renault Scenic.

Tarnogórska policja przestrzega zatem, aby uczestnicząc w ruchu drogowym na terenie Naszego powiatu, szczególnie w tzw. dniach pracujących, nawet przy sprzyjającej pogodzie zachować szczególną ostrożność i baczenie na innych kierujących oraz pieszych.

Powrót na górę strony