Kieruj się rozsądkiem

Jednośladem "na gazie"

W miniony weekend tarnogórskie patrole policji na całym powiecie ujawniali kierujących jednośladami, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem alkoholu. W części przypadkach zatrzymani mieli już wyroki za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. Teraz odpowiedzą zarówno za ponowne prowadzenie po alkoholu oraz za naruszenie zakazów sądowych.

W niedzielę rano w Kaletach patrol drogówki skontrolował jadącego jedną z ulic 48 – letniego motorowerzystę. Sprawdzenie trzeźwości stwierdziło 0,3 promila alkoholu w organizmie. Ponadto dalsze ustalenia w bazach policyjnych wykazały, że kierowca jednośladu już prędzej prowadził pod wpływem i ma orzeczony zakaz jazdy wszelkimi pojazdami przez Sąd Rejonowy w Tarnowskich Górach. Kilka godzin wcześniej na jednej z ulic Ziemięcic patrol z Komisariatu Policji w Zbrosławicach zauważył innego młodego kierowcę motoroweru marki Romet. Uwagę policjantów przykuł sposób prowadzenia jednośladu, który wskazywał na alkohol. Zatrzymany do kontroli 20 – letni mieszkaniec Przezchlebia potwierdził podejrzenie, gdyż posiadał prawie 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. W sobotę natomiast o 2:00 w nocy Pyrzowicami drogą krajową 913 inny młodzieniec pędził motorowerem marki Rotuer. Zatrzymany przez patrol z Komisariatu w Pyrzowicach niezręcznie próbował ukryć znajdowanie się pod wpływem alkoholu. Badanie jednak potwierdziło, że 19 – latek miał 0,8 promila alkoholu w organizmie.

We wskazanych przypadkach kierujący zostali zatrzymani i będą podciągnięci do odpowiedzialności karnej. Za prowadzenie pojazdy w stanie nietrzeźwości grozi im do 2 lat więzienia. Ponadto za złamanie zakazu sądowego dodatkowo mogą ponieść karę do 3 lat więzienia.

Powrót na górę strony