Akcje i kampanie społeczne

Podsumowanie piątkowych działań „Prędkość”

W piątek policjanci na terenie całego kraju przeprowadzili w piątek działania „Prędkość”. Była to kolejna akcja ukierunkowana na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego. Działania rozpoczęły się o poranku i trwały do późnych godzin wieczornych. Tarnogórska drogówka ujawniła ponad sto przypadków przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie powiatu tarnogórskiego policjanci drogówki oraz grupy SPEED wzięli udział w ogólnopolskich działaniach pod nazwą „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości.

Od godziny 6.00 do 22.00 stróże prawa w różnych miejscach powiatu tarnogórskiego kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań, policjanci skontrolowali 107 pojazdów i ujawnili 102 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Pamiętajmy, że dobre warunki nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynimy się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

 • na zdjęciu policjant przy jezdni z miernikiem prędkości
 • na zdjęciu policjant przy jezdni, obok zaparkowany radiowóz
 • na zdjęciu na podszybiu bloczek mandatu karnego i tarcza do zatrzymywania pojazdów
 • na zdjęciu policjant przy czerwonym samochodzie w trakcie kontroli
 • na zdjęciu terminal płatniczy w rękach policjanta
 • na zdjęciu mężczyzna dokonujący płatności na terminalu płatniczym, który trzyma w rękach policjant
 • na zdjęciu policjant przy drodze z miernikiem prędkości
 • na zdjęciu bloczek mandatowy trzymane przez policjanta, z którego wystaje potwierdzenie płatności kartą z logiem policji
 • na zdjęciu policjant z mężczyzną przy radiowozie, w którym otwarta jest klapa bagażnika
 • zdjęcie z lotu ptaka policjantów przy radiowozie obok jezdni
 • na zdjęciu policjant bada trzeźwość mężczyzny przy czerwonym samochodzie
 • a zdjęciu policjant w radiowozie w trakcie wypisywania mandatu karnego

Film predkosc__.MP4

Pobierz plik predkosc__.MP4 (format mp4 - rozmiar 16.8 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony