Akcje i kampanie społeczne

Ogólnopolskie działania "Prędkość"

Tarnogórscy mundurowi, podobnie jak policjanci na terenie całego kraju, prowadzą dzisiaj prewencyjno – kontrolne działania pn. „Prędkość”. Jako że to właśnie ona pozostaje jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń na drodze, mundurowi do późnych godzin nocnych będą przyglądać się zachowaniom kierowców na terenie całego powiatu tarnogórskiego.

W trakcie działań policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Nad bezpieczeństwem uczestników ruchu czuwać będzie tarnogórska grupa SPEED, której głównym zadaniem jest ujawnianie kierujących dopuszczających się agresywnych zachowań oraz niebezpiecznych wykroczeń, w tym przekraczania dopuszczalnej prędkości.

Bezpieczeństwo w ruchu drogowym jest ściśle związane z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących przepisów, w tym limitów prędkości, natomiast ujawnianie wykroczeń związanych z prędkością jest istotnym zadaniem europejskich służb policji drogowej, nie tylko podczas prowadzonych działań, ale też przez cały rok.

  • na zdjęciu policjant przy drodze z miernikiem prędkości
Powrót na górę strony