Akcje i kampanie społeczne

Drogówka podsumowała wczorajsze działania „Trzeźwy poranek”

Po raz kolejny policjanci z wydziału ruchu drogowego tarnogórskiej komendy przeprowadzili własne działania na terenie powiatu. Od wczesnych godzin porannych, przez kilka godzin, sprawdzali oni, czy kierujący pojazdami są trzeźwi. Niestety, mimo nieustających apeli o zdrowy rozsądek, kolejne osoby zdecydowały się na jazdę „na podwójnym gazie”. Czekają ich teraz surowe konsekwencje, o których zdecyduje sąd.

Jazda pojazdami pod wpływem alkoholu to ogromne niebezpieczeństwo, zarówno dla samego kierującego, jak i innych uczestników ruchu drogowego. Decydując się na tak nieodpowiedzialne zachowania, musimy mieć świadomość, że oprócz popełnienia przestępstwa, stajemy się śmiertelnym zagrożeniem.

Wczorajsze działania miały na celu nie tylko uświadomienie społeczeństwa, że nie ma przyzwolenia na łamanie przepisów prawa, ale także na wyeliminowaniu z jazdy kierowców, którzy mimo świadomości zagrożeń, zdecydowali się wsiąść za kierownicę w stanie nietrzeźwości.

Kilkugodzinne działania na terenie powiatu, pozwoliły policjantom skontrolować ponad 800 kierujących, wśród których znalazło się dwóch nietrzeźwych. Pierwszego z nich policjanci zatrzymali o godzinie 8.00 na ulicy Armii Krajowej w Tarnowskich Górach. Badanie u 55-letniego tarnogórzanina, który prowadził skodę, wskazało, że ma on w organizmie ponad pół promila alkoholu. Kilka minut później w Miedarach na ulicy Tarnogórskiej zatrzymany został 54-latek z tej miejscowości, który z ponad promilem alkoholu w wydychanym powietrzu, jechał volkswagenem.

Kierujący zakończyli swoją niechlubną jazdę w momencie kontroli i pożegnali się z prawem jazdy. Teraz ich sprawą zajmie się sąd, który zdecyduje o ich ukaraniu. Surowe konsekwencji ich zachowań, takie jak wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet pobyt w więzieniu, powinny być dla wszystkich przestrogą przed podobnymi praktykami. Nie pozwólmy, aby na drodze doszło do tragedii.

  • na zdjęciu drzwi radiowozu, a przed nim policjant przy innym samochodzie
Powrót na górę strony