Akcje i kampanie społeczne

Policjanci sprawdzali wczoraj trzeźwość kierujących

Wczoraj od wczesnych godzin porannych stróże prawa z tarnogórskiej komendy i podległych komisariatów po raz kolejny prowadzili własne działania „Trzeźwość”. Wśród blisko tysiąca przebadanych kierujących, dwie osoby złamały prawo i wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Wszystkich, którzy decydują się na tak nieodpowiedzialne zachowania, czekają surowe konsekwencje.

Policyjne działania obejmowały swoim zasięgiem cały powiat tarnogórski, w trakcie których stróże prawa sprawdzili trzeźwość blisko tysiąca kierujących. Wśród dużej liczby skontrolowanych, znalazły się dwie osoby, które odpowiedzą za przestępstwo kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości.

Do pierwszego zatrzymania doszło o godzinie 7.30 na ulicy Grzybowej w Tarnowskich Górach. Patrol z wydziału prewencji skontrolował wtedy kierującego dostawczym volkswagenem, 69-letniego tarnogórzanina. Mężczyzna miał w organizmie blisko 2 promile alkoholu.

Drugi nieodpowiedzialny kierujący zatrzymany został przez policjantów z drogówki kilka chwil później, bo przed godziną 8.00 na ulicy Armii Krajowej w Tarnowskich Górach. Tam policjanci z ruchu drogowego ustalili, że 47-letnia mieszkanka Lublińca, kierująca fiatem, miała w organizmie blisko promil.

Obydwoje stracili już prawo jazdy, a ich sprawą zajmie się sąd. Zgodnie z prawem grozi im wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara więzienia. W przypadku kierującego volkswagenem sąd zdecyduje także o przepadku jego samochodu.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod jego działaniem, nie jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób ocenić sytuacji na drodze, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, właściwie zareagować. Kierowco, piłeś – nie jedź!

  • na zdjęciu radiowóz z włączonymi sygnałami niebieskimi, a za nim na jezdni biały bus
Powrót na górę strony