Akcje i kampanie społeczne

Podsumowanie piątkowych działań „Prędkość”

Policjanci na terenie całego kraju przeprowadzili w piątek działania „Prędkość”. Była to kolejna akcja ukierunkowana na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego. Działania rozpoczęły się o poranku i trwały do późnych godzin wieczornych. Tarnogórska drogówka ujawniła 42 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości przez kierujących.

Łamanie przepisów ruchu drogowego to niewątpliwie najczęstsza przyczyną wypadków i kolizji, a także występowania zagrożenia na drogach. W szczególności dotyczy to nieprzestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Brawura za kierownicą może skończyć się tragicznie nie tylko dla kierującego. Nierzadko cierpią pasażerowie, inni użytkownicy dróg i piesi. Wypadek drogowy to również tragedia dla rodziny i najbliższych poszkodowanego. Dlatego też na terenie naszego powiatu policjanci drogówki oraz grupy SPEED przeprowadzili wczoraj działania pod nazwą „Prędkość”. Akcja ukierunkowana była na ujawnianie kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratorów oraz ręcznych mierników prędkości.

Od godziny 6.00 do 22.00 stróże prawa w różnych rejonach powiatu tarnogórskiego kontrolowali prędkość, z jaką poruszali się kierujący. Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Podczas działań, policjanci skontrolowali 66 pojazdów i ujawnili 42 przypadki przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Pamiętajmy, że dobre warunki nie upoważniają kierujących do przekraczania dozwolonej prędkości. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, może dochodzić do wielu niebezpiecznych i nagłych sytuacji, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie będziemy w stanie opanować prowadzonego pojazdu, a tym samym przyczynimy się do tragicznego w skutkach zdarzenia.

  • na zdjęciu boczne drzwi radiowozu z gwiazdą policyjną i napisem pomagamy i chronimy
  • na zdjęciu osoba w pojeździe podpisująca mandat karny, obok policjant
  • na zdjęciu policjant kontrolujący prędkość na drodze
Powrót na górę strony