Akcje i kampanie społeczne

Dziś działania „Motocykl i Quad”

Dzisiaj od godziny 6.00 do 22.00 tarnogórscy policjanci z wydziału ruchu drogowego prowadzą własne działania pn. „Motocykl i Quad”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa na drodze. Mundurowi sprawdzą zachowania kierowców, w tym m. in. sposób zmiana pasa ruchu, wyprzedzania oraz stosowania się do ograniczeń prędkości. Przedmiotem kontroli będzie także trzeźwość.

Działania tarnogórskiej drogówki pn. „Motocykl i Quad” rozpoczęły się dzisiaj o godzinie 6.00 i potrwają do późnych godzin nocnych. Na terenie całego powiatu mundurowi przyjrzą się zachowaniom kierujących motocyklami i quadami. Sprawdzą, czy posiadają oni wymagane uprawnienia oraz stan ich trzeźwości. Stróże prawa będą także zwracać szczególną uwagę na sposób poruszania się po drodze, a chodzi o manewry wyprzedzania i zmiany pasa ruchu. Dodatkowo skontrolują poziom natężenia hałasów poszczególnych pojazdów i także prędkość, z jakimi poruszają się na drogach powiatu.

Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drodze. Kierując samochodem, motocyklem, quadem lub rowerem musimy być dostatecznie skupieni, aby swoim zachowaniem nie spowodować realnego zagrożenia na drodze. Trzeźwy umysł oraz stosowanie się do przepisów prawa, będą kluczowe, aby na drogach było bezpiecznie.

  • na zdjęciu policjant na motocyklu, obserwuje skrzyżowanie, obok którego stoją samochody
Powrót na górę strony