2023 ROK PIESZEGO

Wypadek na przejściu dla pieszych – dwie kobiety w szpitalu

Obfite opady śniegu, które zaledwie w kilka chwil sparaliżowały ruch na drogach, mogły być powodem wypadku drogowego, do którego doszło w piątek na ul. Korola w Tarnowskich Górach. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącone zostały dwie kobiety, które trafiły do szpitala. Śledczy będą teraz wyjaśniać dokładne okoliczności tego wypadku.

Dyżurny tarnogórskiej policji otrzymał zgłoszenie kilkanaście minut przed godziną 18.00, że na ulicy Korola w Tarnowskich Górach doszło do potrącenia na przejściu dla pieszych. Jak ustalili mundurowi, w wyniku kontaktu z oplem, za którego kierownicą siedziała 80-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór, ucierpiały dwie kobiety. 68-latka z Niemiec i 78-latka z Tarnowskich Gór trafiły do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana, a policjanci na miejscu zabezpieczali wszystkie ślady tego wypadku. Teraz śledczy z tarnogórskiej komendy zajmą się dokładnym wyjaśnieniem przyczyn i okoliczności tego zdarzenia drogowego.

Apelujemy do wszystkich o zachowanie szczególnej ostrożności w trakcie poruszania się po drogach. Obfite opady śniegu powodują, że widoczność może być ograniczona, dlatego dostosujmy prędkość do warunków na drodze oraz zaopatrzmy się w elementy odblaskowe. Połączenie zdrowego rozsądku z zachowaniem podstawowych zasad bezpiecznego zachowania na drodze może znacząco wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa!

  • na zdjęciu miejsce wypadku drogowego. Na jezdni samochód osobowy, a za nim policyjny radiowóz. Na środku drogi policjant.
Powrót na górę strony