2022 ROK PIESZEGO

Niepokojący wzrost zdarzeń z udziałem pieszych

Niestety po raz kolejny doszło do poważnego zdarzenia z udziałem pieszego. Na ulicy Korola w Tarnowskich Górach potrącony został mężczyzna, który trafił do szpitala. Śledczy będą teraz ustalać, kto zawinił w tym zdarzeniu. To już kolejne tego typu zdarzenie w ciągu ostatnich dni, dlatego apelujemy do wszystkich o rozwagę.

Zgłoszenie o potrąceniu pieszego wpłynęło do tarnogórskich policjantów wczoraj po godzinie 18.00. Na miejscu zjawiły się służby, który zabezpieczyły miejsce zdarzenia i udzieliły pomocy poszkodowanemu. W wyniku kontaktu z osobowym audi, którym kierowała 25-latka z Siemianowic Śląskich, ucierpiał 56-latek z Tarnowskich Gór. Przytomnego mężczyznę ratownicy przetransportowali do szpitala. Mundurowi sprawdzili trzeźwość uczestników zdarzenia i okazało się, że kierująca była trzeźwa, jednak 56-latek miał 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tarnogórscy śledczy zajmą się teraz wyjaśnieniem dokładnych przyczyn wypadku.

To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Kilka dni temu na nieoświetlonej drodze pomiędzy Miasteczkiem Śląskim a Kaletami zginął pieszy. Kolejny wypadek miał miejsce w ubiegły poniedziałek na ulicy Kużaja w Radzionkowie, gdzie w wyniku kontaktu z pojazdem, do szpitala trafiła kobieta. Pamiętajmy, aby zachować szczególną ostrożność i stosować elementy odblaskowe. Dzięki nim będziemy bardziej widoczni dla kierującego. A kierowcom przypominamy o dostosowaniu prędkości do panujących warunków i skupieniu w trakcie jazdy.

  • miejsce zdarzenia przy przejściu dla pieszych, na którym doszło do potrącenia pieszego
  • przejście dla pieszych, na którym leży but, w tle pojazdy
  • uszkodzona szyba samochodu
Powrót na górę strony