2021 ROK PIESZEGO

Lekcja bezpieczeństwa

O tym, że nie każda zabawa jest bezpieczna, na co uważać w drodze do i ze szkoły, ale też w mieszkaniu czy na podwórku, oraz jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje, dowiedzieli się pierwszoklasiści ze szkoły podstawowej w Kaletach, których odwiedził dzielnicowy. Rokrocznie prowadzona akcja „Bezpieczna droga do szkoły” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom rozpoczynającym naukę w szkole.

Od początku roku szkolnego policjanci odwiedzają pierwszoklasistów. Tym razem dzielnicowy z Kalet złożył wizytę uczniom ze szkoły podstawowej. W czasie spotkania policjant przekazał dzieciom wiedzę na temat bezpiecznych zachowań. Treści teoretyczne przeplatał praktycznymi ćwiczeniami. Dzięki spotkaniu milusińscy dowiedzieli się jak bezpiecznie dojść do szkoły, a po zakończonych lekcjach wrócić do domu, jak wezwać pomoc, gdy ktoś jej potrzebuje oraz jak zachować się w przypadku spotkania z bezpańskim psem. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i bezbłędnie odpowiadali na zadawane przez dzielnicowego pytania.

Rokrocznie prowadzona akcja „Bezpieczna droga do szkoły” ma na celu zapewnienie bezpieczeństwa uczniom rozpoczynającym naukę w szkole. W działania te zawsze zaangażowani są policjanci ruchu drogowego, którzy pełnią służbę w rejonach szkół i zwracają uwagę na wszystkie nieprawidłowe zachowania uczestników ruchu drogowego. Stałym elementem akcji są też spotkania policjantów z dziećmi poświęcone bezpieczeństwu w drodze do i ze szkoły.

  • Na zdjęciu widać szkolną klasę, w której pod tablicą, stoją uczniowie oraz dzielnicowy
  • Na zdjęciu widać szkolną klasę, w której na ławce pod ścianą siedzą uczniowie oraz dzielnicowy. Na ścianie widać napis: Witaj pierwsza klaso!
Powrót na górę strony