2021 ROK PIESZEGO

Wypadek z udziałem pieszej. Apelujemy o ostrożność!

Tarnogórscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło na ulicy Nakielskiej w Tarnowskich Górach. Na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącona została kobieta, która z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Apelujemy o ostrożność.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 10:30. Wstępnie ustalono, że 43-letnia kierująca samochodem osobowym marki Volkswagen Passat, w wyniku niezachowania ostrożności, potrąciła przechodzącą przez oznakowane przejście dla pieszych 63-latkę. Tarnogórzanka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Kobieta, która kierowała volkswagenem, była trzeźwa. Przyczyny i okoliczności tego wypadku sprawdzają śledczy z Tarnowskich Gór pod nadzorem prokuratora.

Pamiętajmy, na drodze trudno o margines błędu. Policjanci apelują o rozwagę. Jedźmy ostrożnie, przestrzegając przepisów, z prędkością dostosowaną do warunków panujących na drodze. Bezpieczeństwo na drogach zależy przede wszystkim od samych.

APELUJEMY również do pieszych i prosimy o rozwagę na drodze. Bezpośrednie wtargnięcie na jezdnię w miejscu niedozwolonym, w którym kierowcy w żaden sposób nie są przygotowani na obecność pieszego na drodze to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków drogowych i tragicznych skutków dla nierozważnego pieszego. Ponadto apelujemy, by na co dzień używać elementów odblaskowych. Ten drobny element może mieć wielkie znaczenie dla bezpieczeństwa na drodze.

  • Grafika - z lewej strony na przejściu dla pieszych leży but, z prawej strony znak – piktogram człowiek potrącony przez auto. Pod znakiem napis wypadki
Powrót na górę strony