2020 ROK PIESZEGO

Policjanci odwiedzają uczniów i rozmawiają o bezpieczeństwie

Co znaczy być bezpiecznym? Jak zachować się w drodze do i ze szkoły, czy jak bezpiecznie podróżować samochodem z rodzicami? Na te wszystkie pytania odpowiadają tarnogórscy policjanci, którzy odwiedzają uczniów w szkołach i przedszkolach. Bezpieczeństwo najmłodszych to dla nas priorytet, dlatego chętnie odwiedzamy uczniów i przekazujemy im wiedzę.

„Bezpieczna droga do szkoły” jest już tradycją. Tym razem tarnogórscy dzielnicowi oraz policjantka z zespołu profilaktyki społecznej nieletnich i patologii rozmawiali z dziećmi w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 3 oraz Przedszkolu nr 13 w Tarnowskich Górach. Funkcjonariusze przede wszystkim zwracali uwagę na to, aby korzystać z wyznaczonych dla pieszych przejść, nigdy nie wbiegać na „zebrę”, a kiedy jest sygnalizacja świetlna stosować się do niej. To wszystko po to, by dzieciom już teraz uświadomić, jak ważne jest prawidłowe zachowanie na drodze. Policjanci mówili również o tym, że warto nosić elementy odblaskowe. Dzięki nim, po zmroku, każdy z nas jest znacznie lepiej widoczny dla kierowcy samochodu. Dlatego cały czas zachęcamy do noszenia odblasków i rozdajemy je dzieciom. Spotkania tarnogórskich policjantów z uczniami, mają za zadanie podniesienie świadomości pieszych i rowerzystów oraz przypomnienie podstawowych przepisów ruchu drogowego.

  • Na zdjęciu widać szkolną klasę, w której przed grupą uczniów stoi policjant i policjantka
  • Na zdjęciu widać szkolną klasę, w której przed grupą uczniów stoi policjant i policjantka
  • Na zdjęciu widać szkolną klasę, w której na podłodze siedzi grupka dzieci. Przed nimi klęczy policjantka, a obok stoi policjant.
Powrót na górę strony