2020 ROK PIESZEGO

Policjanci dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

W ramach działań podejmowanych na rzecz poprawy bezpieczeństwa pieszych policjanci z Tworoga odwiedzili przedszkolaków i uczniów podstawówki. W czasie spotkania stróże prawa uczyli dzieci, jak należy prawidłowo przechodzić przez jezdnię, którą stroną drogi się poruszać, gdy nie ma chodnika i dlaczego tak ważne jest, aby nosić odblaski. Zadowolenie i uśmiechy na twarzach milusińskich są dla policjantów największą nagrodą.

Policjanci z Tworoga tym razem odwiedzili przedszkolaków z Zespołu szkolno-Przedszkolnego w Wojsce oraz uczniów Szkoły Podstawowej w Tworogu. W czasie spotkania stróże prawa w łatwy i przystępny sposób uczyli dzieci, jak należy zachowywać się na drodze, aby być bezpiecznym. Policjanci przekazaną wiedzę teoretyczną sprawdzali w praktyce, poprzez ćwiczenia i pokazy, które wykonywali wspólnie z dziećmi. Przedszkolaki każdorazowo wykazały się ogromną wiedzą i bezbłędnie odpowiadały na zadawane przez policjantów pytania. Część spotkania policjanci poświęcili również na przybliżenie dzieciom zawodu policjanta. Zadowolenie i uśmiechy na twarzach milusińskich były dla policjantów największą nagrodą.

  • Na zdjęciu widać przejście dla pieszych, na środku którego stoi policjantka. Przed przejściem stoi grupa dzieci
  • Na zdjęciu widać budynek przedszkola, przed którym stoi grupa dzieci. Milusińscy w rękach maja  kamizelki odblaskowe. Przed dziećmi stoi policjant
  • Na zdjęciu widać grupę dzieci odwróconą tyłem. Dzieci stoją przed przejściem dla pieszych, na środku którego stoi policjant i policjantka.
Powrót na górę strony