2020 ROK PIESZEGO

Podsumowanie działań „Bezpieczny pieszy”

Policjanci z tarnogórskiej drogówki podsumowali wczorajsze działania „Bezpieczny pieszy”. Wzmożone kontrole prowadzone były w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych. Tylko w ciągu kilku godzin działań, 22 kierujących złamało przepisy ruchu drogowego.

Tarnogórska drogówka po raz kolejny przeprowadziła działania mające zwiększyć bezpieczeństwo pieszych na drogach powiatu tarnogórskiego. Liczne policyjne patrole w ramach akcji „bezpieczny pieszy” sprawdzały zachowania uczestników ruchu drogowego w rejonach, gdzie najczęściej dochodzi do zdarzeń z udziałem pieszych.

Mundurowi zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy łamiąc przepisy ruchu drogowego, zagrażali bezpośrednio bezpieczeństwu pieszych. Jednym z bardziej niebezpiecznych przewinień kierujących było przekraczanie dozwolonej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Policjanci ujawnili łącznie 22 wykroczenia drogowe, których dopuścili się kierujący pojazdami.

  • Na fotografii widać przejście dla pieszych z sygnalizacją świetlną. Na czerwonym świetle, przez pasy, przechodzi mężczyzna.
Powrót na górę strony