Osoby starsze

#ZnamTeNumery – Debata społeczna

W ubiegłą środę w Dziennym Domu Seniora w Tarnowskich Górach odbyła się debata społeczna, która poświęcona była bezpieczeństwu. Prowadzący debatę policjant poruszył bardzo ważne kwestie, dotyczące prawidłowych zachowań u osób starszy, które najbardziej narażone są na działanie oszustów. Owocna dyskusja w trakcie spotkania zapewne pozwoli uniknąć seniorom zagrożeń. 

Zaplanowana na ubiegłą środę debata odbyła się w jednej z sal w Dziennym Domu Seniora przy ulicy Bytomskiej w Tarnowskich Górach. Licząca kilkadziesiąt osób widownia wsłuchiwała się w prelekcję, jakiej na temat bezpieczeństwa, udzielił im policjant zespołu ds. profilaktyki społecznej tarnogórskiej komendy. Zwrócił on przede wszystkim uwagę na zagrożenia, z którymi mogą się spotkać każdego dnia. Wskazał im także, jak należy postępować, gdy oszust lub złodziej do nich zadzwoni albo będzie chciał najść ich w domu. 

W trakcie debaty wywiązała się dyskusja, w której seniorzy podzielili się z mundurowym swoimi spostrzeżeniami na temat zdarzeń, o których dowiedzieli się z mediów albo mieli do czynienia z próbami oszustw i kradzieży. Po długich rozważaniach seniorzy opuścili salę z garściami niezbędnej wiedzy, dzięki której będą mogli ustrzec się przed zagrożeniami. 

Mając na względzie bezpieczeństwo nie tylko seniorów, przypominamy wszystkim o podstawowych zasadach postępowaniu z osobami obcymi. Nie dajmy nabrać się na sztuczki oszustów, którzy podszywając się pod pracowników różnych instytucji, będą chcieli nas oszukać. W ramach kampanii #ZnamTeNumery przypominamy także wszystkim o konieczności zgłaszania podejrzanych zachowań na numer alarmowy 112. Nie bądź także obojętni na czyjąś krzywdę. Wspierając siebie nawzajem, nie damy oszustom możliwości do skutecznego działania. 

Powrót na górę strony