Osoby starsze

Dzielnicowi z seniorami o kampanii „Nie dla czadu”

Dzielnicowi asp. szt. Sławomir Radwan, asp. szt. Dariusz Hadziński w „klubie seniora” w Bobrownikach Śląskich przeprowadzili prelekcję na temat kampanii społecznej „Nie dla czadu”. Celem spotkania było zwrócenie uwagi osobom korzystającym z urządzeń grzewczych opalanych gazem, bądź węglem na problem potencjalnego zatrucia tlenkiem węgla.

Podczas spotkania z seniorami, Dzielnicowi szczegółowo omówili co to jest tlenek węgla, jakie są objawy zatrucia tlenkiem węgla oraz jak ratować zaczadzonego. Ponadto udzielili seniorom kilku cennych rad co zrobić aby być bezpiecznym i nie dopuścić do zaczadzenia. Podczas spotkania stróże prawa rozdali ulotki „Nie dla czadu”. W spotkaniu wzięło udział ponad 70 seniorów.

Ostatnie wydarzenia w powiecie tarnogórskim pokazują, że trwający sezon grzewczy wiąże się z zagrożeniami, jakie niesie ogrzewanie mieszkań opałem na gaz lub węgiel. Zaczadzenia tlenkiem węgla, które miały miejsce pokazują, że nie wszyscy wiedzą jak uchronić się przed tym zagrożeniem. Tarnogórscy dzielnicowi podczas realizacji obchodu w ramach codziennej służby ostrzegają mieszkańców posiadający piece gazowe i węglowe o potencjalnych niebezpieczeństwach oraz sposobach zgłaszania wypadków przy zaczadzeniu.

Powrót na górę strony