Dla dzieci - Sznupek i jego kraina

Milusińskich kręci bezpieczeństwo przez cały rok szkolny

Dzielnicowi w ramach akcji „Kręci nas bezpieczeństwo... przez cały rok szkolny”, organizują spotkania z uczniami szkół. Tym razem dzielnicowy z Pyrzowic zawitał do Przedszkoli oraz Szkół Podstawowych w Tąpkowicach, Ożarowicach, Pyrzowicach oraz Zendku. Towarzyszył mu Sznupek, który uczył dzieci pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” została objęta patronatem honorowym Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka oraz wpisana do Harmonogramu działań na rok 2017 w ramach Programu ograniczania przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka na lata 2016 i 2017. Zaprojektowana została przede wszystkim z myślą o uczniach szkół podstawowych, a jej celem jest propagowanie pozytywnych postaw młodych ludzi w zakresie bezpieczeństwa, poprzez systematyczne prowadzenie działań profilaktycznych i edukacyjnych.

Dzielnicowy z Pyrzowic w ramach akcji informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” odwiedził wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe znajdujące się na w rejonie jego działania. Tego typu spotkania mają na celu zacieśnianie współpracy Policji z placówkami oświatowymi. Stróż prawa podczas spotkań z milusińskimi propagował pozytywne postawy w zakresie bezpieczeństwa. Dzielnicowy omawiał kwestie związane z bezpieczeństwem na drodze, podczas kontaktu z obcymi osobami oraz jak się zachować w przypadku ataku agresywnego psa czy w sytuacji gdy się zgubimy w markecie lub podczas festynu. Z uwagi na zbliżającą się porę jesienno-zimową, policjant zachęcał do noszenia odblasków. W spotkaniu nie mogło zabraknąć „Sznupka”, do którego milusińscy mogli się przytulić oraz zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Powrót na górę strony