Debaty społeczne

Debatowali o bezpieczeństwie

Policjanci z tarnogórskiej komendy z myślą o bezpieczeństwie seniorów spotkali się ze słuchaczami Koła Seniorów przy Parafii w Bobrownikach Śląskich. Tematem spotkania było szeroko pojęte bezpieczeństwo osób starszych. Uczestnicy mieli okazję wysłuchać praktycznych porad na temat bezpieczeństwa seniorów w domu, oraz omówić sposoby radzenia sobie w sytuacjach zagrożenia.

W Kole Seniora przy Parafii w Bobrownikach Śląskich, odbyła się debata. W spotkaniu z seniorami wzięli udział Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji asp szt. Zbisław Pawłowski, policyjny profilaktyk asp. szt. Adam Cichowski, przedstawiciel wydziału ruchu drogowego asp. szt. Piotr Blazytko oraz dzielnicowy asp. szt. Sławomir Radwan. Spotkanie poświęcone było bezpieczeństwu seniorów w ruchu drogowym, a także omówiono zagrożenia i niebezpieczne sytuacji, na jakie narażone są osoby starsze w codziennym życiu. Podczas debaty policjanci m.in. wyjaśnili zasady działania aplikacji „Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa" oraz „Moja Komenda", ich obsługę oraz możliwości wykorzystania. W dalszej części spotkania policjanci zwracali uwagę seniorów na rozmaite oszustwa, których ofiarą może paść każdy z nich. Nie zabrakło instrukcji, jak zdemaskować oszusta, oraz jak zachować się w przypadku trudnej sytuacji. Mundurowi opisując różne formy przestępstw, zwrócili uwagę na tzw. oszustwo metodą "na wnuczka", czy „na policjanta”. Policjanci rozdali również uczestnikom spotkania ulotki informacyjne jak nie paść ofiarą oszusta, stworzone na poczet kampanii informacyjnej #CzujnySenior. Zainteresowanie tematyką debaty pokazuje, że rozmowy na temat bezpieczeństwa są potrzebne i podobne spotkania będą z pewnością organizowane również w przyszłości.

  • Na fotografii widać siedzące przy stołach osoby. W le zdjęcia widać policjantów, jeden z nich trzyma w ręku mikrofon
  • Na fotografii widać siedzące przy stołach osoby. W le zdjęcia widać policjantów, jeden z nich trzyma w ręku mikrofon
  • Na fotografii widać trzech siedzących przy stole policjantów . Jeden z nich trzyma w ręku mikrofon.
  • Na fotografii widać siedzące przy stołach osoby. W tle zdjęcia widać policjantów, jeden z nich trzyma w ręku mikrofon
  • Na fotografii widać siedzące przy stołach osoby. Na zdjęciu widać również policjanta, który jest odwrócony tyłem
  • Na fotografii widać rozłożone na stole ulotki informacyjne.
  • Na fotografii widać policjantów. Dwóch z nich siedzi przy stole, a trzeci stoi i trzyma w ręku ulotki.
  • Na fotografii widać siedzące przy stołach osoby oraz policjanta, który rozdaje im ulotki
  • Na fotografii widać siedzące przy stołach osoby. Na zdjęciu widać również policjantów, jeden z nich trzyma w ręku mikrofon
Powrót na górę strony