Wiadomości

Za szereg popełnionych przestępstw trafił do aresztu

Data publikacji 09.06.2023

Decyzją sądu do tymczasowego aresztu trafił 62-letni mieszkaniec Kalet, którego policjanci wielokrotnie zatrzymywali na gorącym uczynku popełniania różnych przestępstw. W katalogu przewinień, których się dopuścił, znaleźć można między innymi kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, wielokrotne łamania sądowych zakazów oraz kradzieże. Sprawą mężczyzny zajmie się teraz prokurator i sąd, którzy zdecydują o jego dalszym losie.

Policjanci z Kalet wielokrotnie interweniowali wobec 62-latka, który niejednokrotnie złamał prawo. Zaczęło się od gróźb karalnych, które kierował wobec mieszkanki Kalet. Wszystko to działo się w maju i wtedy po raz pierwszy wpadł w ręce mundurowych, gdy jechał nietrzeźwy swoim audi. Początek miesiąca to także inne przestępstwo, którego się dopuścił. A chodzi o kradzież roweru, o której pisaliśmy tutaj.

Duże konsekwencje, jakie go czekały, wcale nie wywarły na nim większego wrażenia, bo na przełomie maja i czerwca, mężczyzna aż 5 razy wpadł w ręce mundurowych, gdy kierował samochodem, mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów. Dodatkowo w trzech z tych przypadków był nietrzeźwy. Szczegóły zdarzeń znajdują się pod linkiem.

I jakby było mało, 62-latek wcale nie zwalniał tempa. Na początku czerwca znowu postanowił zabrać coś, co do niego nie należało. Kolejna kradzież roweru wartego kilkaset złotych skończyła się pobytem w policyjnej celi.

W ubiegłą środę sąd przychylił się do wniosku policjantów z Kalet i prokuratora stosując wobec mężczyzny tymczasowy areszt. Kolejne miesiące 62-latek spędzi za kratami, gdzie będzie oczekiwał na finał w swojej sprawie. Za przestępstwa, których się dopuścił, może spędzić w więzieniu nawet kilka lat.

Powrót na górę strony