Policja w Tarnowskich Górach

...bo przecież o policji można marzyć w każdym wieku

Sobotni poranek upłynął pod znakiem odwiedzin. Do tarnogórskiej komendy przybyła grupka zuchów ze swoimi opiekunami, którzy w trakcie swojej przygody, jakim był rajd pn. W Sherwoodzkim lesie” podejrzeli z bliska pracę stróżów prawa w ich siedzibie oraz dowiedzieli się wiele o bezpieczeństwie. Zapoznali się z procesem rekrutacji do służby, bo być może część z nich, już za parę lat, założy niebieski mundur i będzie dalej służyć społeczeństwu.

Punktualnie o godzinie 10.00 w poczekalni komendy stawiła się grupa kilkunastu zuchów. Siedziba policjantów była jednym z punktów ich rajdu, który został zaplanowany na terenie miasta. Dzieci rozpoczęły swoją wycieczkę po komendzie od zapoznania się ze strukturą organizacyjną jednostki, a także przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa związane z bezpiecznym przechodzeniem przez drogę, korzystaniem z dróg i dróg rowerowych. Policjant przypomniał dzieciom także o najważniejszych numerach alarmowych oraz jak postępować w przypadku napotkania na swojej drodze dzikich zwierząt.

Po wszystkich rozmowach na temat bezpieczeństwa, zuchy przeszły do sali narad, gdzie mogły na kilkanaście minut przenieść się do policyjnej szkoły i zobaczyć, jak wygląda życie policjanta w trakcie szkolenia. Oprócz pamiątkowych zdjęć dzieci otrzymały od policjantów gadżety, które ściśle związane są z naborem do służby. Bo przecież o służbie w niebieskim mundurze można marzyć w każdym wieku, dlatego dzieci już teraz mogły z bliska sprawdzić, czym na co dzień zajmują się mundurowi. Nie wykluczone, że część z nich już za kilka lat stanie na straży prawa, przywdziewając dumnie policyjny mundur.

  • na zdjęciu policjant i dzieci w poczekalni
  • na zdjęciu dzieci przy stołach a przed nimi policjant
  • na zdjęciu dzieci przy stołach a przed nimi policjant
  • na zdjęciu dzieci przy stołach, na blacie ulotki
  • grupowe zdjęcie dzieci z policjantem
  • na zdjęciu dzieci przy policjancie, który rozdaje niebieskie smycze
Powrót na górę strony