Odblaskowe roraty w strzybnickiej parafii

Wczoraj podczas mszy świętej dla dzieci, dzielnicowi wraz z oficerem prasowym przeprowadzili spotkanie na temat bezpieczeństwa pieszych. Policjanci przypomnieli o podstawowych zasadach poruszania się po nieoświetlonych drogach oraz przechodzenia przez jezdnię. Podczas spotkania ponad 350 dzieci z dzielnicy Strzybnica, Rybna i Pniowiec otrzymało elementy odblaskowe, które od razu zaczepiły do swoich kurtek.

Spotkanie odbyło się w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Strzybnicy. Dzieci otrzymały upominki w postaci odblasków i odblaskowych naklejek. Mundurowi podczas spotkania przeprowadzili eksperyment, pokazując jaka jest różnica pomiędzy pieszym z zaczepionymi odblaskami oraz bez odblasków. Spotkanie miało też na celu promowanie "praktycznego" wykorzystania odblasków, gdyż dzieci od razu przyczepiły je do swoich kurtek. Podczas mszy rozdano ponad 350 elementów odblaskowych dla dzieci.

Szczególne podziękowania za pomoc i propagowanie bezpieczeństwa wśród najmłodszych mieszkańców miasta kierujemy księży strzybnickiej parafii. Odblaski dla dzieci zostały przekazane przez C.H.U. Hala w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miejski w Tarnowskich Górach.

Powrót na górę strony