Kieruj się rozsądkiem

Tragiczny bilans wypadku na DK 78 w Tarnowskich Górach

Tarnogórscy policjanci ustalają okoliczności i przyczyny śmiertelnego wypadku drogowego, do którego doszło wczoraj na ul. Gliwickiej w Tarnowskich Górach. W wypadku zginął 67-letni kierowca mercedesa. Śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło wczoraj około godziny 16:30 na ul. Gliwickiej w Tarnowskich Górach. Z wstępnych ustaleń wynika, że kierujący mercedesem jadąc od strony Gliwic w kierunku Tarnowskich Gór, na prostym odcinku drogi wykonując manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z jadącym z przeciwka samochodem marki VW T4. VW kierował 54-letni cieszynianin, któremu nic się nie stało. Mniej szczęścia miał kierowca mercedesa. 67-latek poniósł śmierć na miejscu. Czterech pasażerów mercedesa w wieku 54-lata, 43-lata, oraz dwóch 21-latków, z obrażeniami ciała trafiło do różnych szpitali. Tarnogórscy śledczy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tego zdarzenia.

 

Apelujemy o rozwagę na drodze. Jezdnie są przymrożone, a w związku z tym śliskie, a w takich sytuacjach koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że w wielu różnych miejscach nawierzchnia dróg połączona z opadami atmosferycznymi czy błotem pośniegowym wydłuża drogę hamowania pojazdu, w skrajnych wypadkach kierujący może wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie w takich warunkach, wymijanie, wchodzenie w zakręt może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości, a gdy warunki pogodowe są gorsze, aby zwolnić w myśl zasady, że wolniej znaczy bezpieczniej. Apelujemy o to, by nie szarżować, myśleć, przewidywać zagrożenia.

Powrót na górę strony