Akcje i kampanie społeczne

Podsumowanie długiego majowego weekendu na tarnogórskich drogach

Jak co roku tarnogórscy policjanci dbali o bezpieczeństwo na drogach powiatu w trakcie długiego majowego weekendu. Dziesiątki policjantów każdego dnia, przez całą dobę czuwało nad bezpieczeństwem wszystkich podróżujących. Niestety pomimo wielu apeli i wzmożonych kontroli doszło do 4 wypadków i 20 kolizji. Mundurowi zatrzymali także 5 nietrzeźwych kierujących.

W trakcie trwających działań „Bezpieczny weekend” tarnogórscy policjanci przez całą dobę dbali o bezpieczeństwo podróżujących. Każdego dnia policyjne patrole sprawdzały zachowania kierujących na drogach powiatu tarnogórskiego. Przedmiotem szczególnej kontroli był stan trzeźwości kierowców. Jak wszyscy dobrze wiemy pijani za kierownicą, to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich, którzy znajdują się na drodze. Niestety mimo wielu apeli policjantów, nadal zdarzają się osoby, które decydują się na jazdę pod jego wpływem. W trakcie kilkudniowych działań tarnogórscy stróże prawa zatrzymali w sumie 5 nietrzeźwych kierujących.

Oprócz wzmożonych kontroli, mundurowi z Wydziału Ruchu Drogowego wykonali czynności na miejscu zdarzeń drogowych, do których dochodziło na terenie całego powiatu. W okresie od piątku 28 kwietnia do 3 maja odnotowano 4 wypadki drogowe, w których rannych zostało 5 osób, a także 20 kolizji.

Nadmierna prędkość to jedna z wielu przyczyn różnego rodzaju zdarzeń na drodze. W trakcie działań policjanci ujawnili ponad 200 przypadków, w których kierujący dopuścili się łamania prawa z tego zakresu. 

Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od nas samych. Stosując się do przepisów prawa i kierując zdrowym rozsądkiem, unikniemy przykrych zdarzeń drogowych. Kierowco! - wsiadając za kierownicę pod wpływem alkoholu, bierzesz odpowiedzialność za czyjeś życie! Piłeś?! - nie jedź!

  • na zdjęciu policjant na motocyklu
Powrót na górę strony