Akcje i kampanie społeczne

Podsumowanie wczorajszej akcji „Trzeźwość”

Wczoraj od wczesnych godzin porannych policjanci z tarnogórskiej drogówki prowadzili własne działania „Trzeźwość”. Wśród ponad 1200 przebadanych kierujących byli tacy, którzy zdecydowali się na jazdę „na podwójnym gazie”. Przypominamy, że za jazdę pod wpływem alkoholu, oprócz utraty prawa jazdy, wysokiej grzywny, zakazu prowadzenia pojazdów, grozi kara nawet 2-letniego więzienia.

Policyjne działania obejmowały swoim zasięgiem cały powiat tarnogórski, w trakcie których stróże prawa z tarnogórskiego Wydziału Ruchu Drogowego sprawdzili trzeźwość ponad 1200 kierujących. Wśród dużej liczby przebadanych, znaleźli się tacy, którzy byli pod wpływem alkoholu.

Do pierwszego zatrzymania doszło około godziny 6.30 na ulicy Wyszyńskiego w Tarnowskich Górach. W trakcie badania trzeźwości okazało się, że 59-letni mieszkaniec Bytomia, jadąc swoim volkswagenem, miał w organizmie ponad pół promila alkoholu.

Za kierowanie w stanie po użyciu alkoholu zatrzymany został także 42-latek z Hanuska, który przed godziną 7.00 na tarnogórskiej obwodnicy prowadził peugeota, mając w organizmie 0,4 promila alkoholu.

Trzecim kierowcą pod wpływem alkoholu okazała się 47-letnia mieszkanka Tarnowskich Gór, która na ulicy Wyszyńskiego prowadziła swojego hyundaia z 0,4 promila alkoholu w organizmie.

Nieodpowiedzialni kierowcy pożegnali się z prawem jazdy, a teraz ich sprawą zajmą się odpowiednie sądy. Grozić im może wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a w przypadku kierowania w stanie nietrzeźwości nawet do 2 lat więzienia.

Przypominamy, że jazda pod wpływem alkoholu stwarza ogromne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Będąc pod jego działaniem, nie jesteśmy w stanie w odpowiedni sposób ocenić sytuacji na drodze, a w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, właściwie zareagować. Kierowco, piłeś – nie jedź!

  • na zdjęciu butelka po alkoholu, obok której kluczyki i dowód rejestracyjny
Powrót na górę strony