2019 ROK PIESZEGO

„Akademia Przedszkolaka” z wizytą w komendzie

Wczoraj, dzieci z Przedszkola nr 9 w Tarnowskich Górach odwiedziły tarnogórską komendę. Milusińscy spotkali się ze stróżami prawa, ponieważ chcieli zapoznać się z pracą policjanta. W trakcie zwiedzania komendy, uczniowie mieli okazje porozmawiać z policjantami oraz zobaczyć miejsca, które na co dzień nie są dostępne dla wszystkich osób. Młodzi ludzie dowiedzieli się również jak bezpiecznie poruszać się po drogach.

Zawód policjanta to marzenie niejednego chłopca i niejednej dziewczynki, dlatego często różne placówki oświatowe zwracają się z prośbą o możliwość zwiedzenia Komendy Policji i zaprezentowania zawodu policjanta. Wczoraj tarnogórską komendę odwiedzili przedszkolaki z „9”. Policjantów pracujących w tarnogórskiej policji nie trzeba było informować o tej wizycie, ponieważ, gdy dzieci pojawiły się na korytarzach, robiło się głośno i słychać było dużo śmiechu.

Policjanci, zwiedzanie komendy zaczęli od pogadanki i przypomnienia najmłodszym numerów alarmowych oraz podstawowych zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się po drodze. Następnie milusińscy mogli dowiedzieć się od stróżów prawa jak wygląda ich codzienna służba. Maluchy były ciekawe wszystkiego i zawsze chętnie rozmawiały z policjantami na temat ich pracy.

Uczniowie mieli okazję zobaczyć poszczególne wydziały w komendzie oraz porozmawiać z policjantami, którzy w nich pracują. Stróże prawa przekazali młodym ludziom ważne informacje dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Mundurowi przypominali uczniom, jak należy prawidłowo zachowywać się na drodze, którą stroną jezdni należy chodzić, gdy nie ma chodnika, jak należy przechodzić na drugą stronę jezdni, po co nosimy odblaski, a także dlaczego w samochodzie zdejmujemy plecak i jak należy prawidłowo zapinać pasy bezpieczeństwa.

Nowe doświadczenie było wspaniałym przeżyciem dla przedszkolaków. Spotkanie z policjantami okazało się ogromną atrakcją, które przyniosło wiele uśmiechu. Mamy nadzieję, że wizyta w komendzie zostanie w pamięci najmłodszych na długi czas.

 • Zdjęcie przedstawia policjanta oraz grupę przedszkolaków idących korytarzem w tarnogórskiej komendzie
 • Zdjęcie przedstawia policjanta, który przypomina grupie dzieci podstawowe numery alarmowe. Przedszkolaki siedzą w sali narad tarnogórskiej komendy
 • Zdjęcie przedstawia policjantkę, która opowiada grupie dzieci o codziennej służbie policjantów. Na zdjęciu widać również policjanta siedzącego przy biurku, który obsługuje policyjne systemy informatyczne.
 • Zdjęcie przedstawia dwóch policjantów i grupę dzieci. Policjant z lewej trzyma w dłoni i prezentuje dzieciom urządzenie pomiarowe wykorzystywane w ruchu drogowym.
 • Zdjęcie przedstawia dwóch policjantów i chłopca, który wdmuchuje powietrze do urządzenia służącego do badania stanu trzeźwości.
 • Zdjęcie przedstawia grupę dzieci siedzących przy stole w sali narad wydziału ruchu drogowego. Dziewczynka z prawej trzyma w dłoni policyjną maskotkę „Sznupka”
 • Zdjęcie przedstawia policjanta osłaniającego się tarczą policyjną oraz grupę dzieci
 • Zdjęcie przedstawia dwóch policjantów. Jeden jest umundurowany drugi, który klęczy nie jest umundurowany oraz grupę dzieci, które oglądają stare aparaty fotograficzne znajdujące się w szklanej gablocie.
 • Zdjęcie przedstawia grupę dzieci oraz nieumundurowanego policjanta - technika, który pokazuje dzieciom miejsce, w którym wykonuje się zdjęcia osobom podejrzanym.
Powrót na górę strony