Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Dzięki zgłoszeniu świadka policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego

Po raz kolejny, to obywatele współpracując z policjantami, przyczyniają się do tego, aby było bezpiecznie w naszym powiecie. Tym razem świadek zawiadomił mundurowych o kierującym, który wyjeżdżając na tarnogórską obwodnicę, uderzył w znak drogowy. Kilka chwil później kierujący chryslerem był już w rękach mundurowych. Okazało się, że miał wiele na sumieniu…

Do zdarzenia doszło wczoraj około 22.00, gdy dyżurny odebrał zgłoszenie od świadka, który zauważył samochód marki chrysler, którego kierujący, wyjeżdżając z ulicy Częstochowskiej na tarnogórską obwodnicę, uderzył w znak drogowy. Zgłaszający ruszył za podejrzanym pojazdem i przekazał mundurowym, gdzie dokładnie się znajdują.

Kilka chwil później na DW908 zjawili się wywiadowcy, którzy zatrzymali kierującego. Był nim 43-latek z Sosnowca. Stróże prawa szybko wyjaśnili, dlaczego chwilę wcześniej doprowadził do kolizji. Okazało się, że ma on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu, a dodatkowo prowadził mając aktywny zakaz prowadzenia pojazdów, który wydał sąd.

Jego nieodpowiedzialna podróż dobiegła końca, dzięki zgłoszeniu świadka, który widząc zagrożenie na drodze, błyskawicznie powiadomił policjantów. Sprawcę czekają teraz surowe konsekwencje, bo będzie odpowiadał za dwa przestępstwa, których dopuścił się wczorajszej nocy. W jego sprawie sąd będzie mógł także orzec przepadek pojazdu, którym się poruszał, bowiem zgodnie z nowymi przepisami, kierujący znajdujący się w stanie nietrzeźwości, gdzie wynik badania wskazuje powyżej 1,5 promila, może stracić swój samochód. Za kierowanie mimo zakaz kodeks przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast w przypadku kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości grozić może mu wysoka grzywna, a nawet kara 3 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony