Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Nietrzeźwy kierujący ujęty przez świadka

Policjanci z Radzionkowa zatrzymali w sobotę mieszkańca Bytomia, którego wcześniej ujął zgłaszający, gdy widział, jak porusza się swoim samochodem pod prąd. Badanie alkomatem od razu rozwiało wszelkie wątpliwości na temat jego nieodpowiedniego zachowania. To jednak nie wszystko, co mężczyzna miał na sumieniu tego dnia…

W sobotę przed godziną 20.00 dyżurny z Radzionkowa odebrał zgłoszenie od mężczyzny, który na parkingu przed sklepem przy ulicy Unii Europejskiej w Radzionkowie, zabrał kluczyki starszemu mężczyźnie. Zachowanie seniora, który prowadził volkswagena, przykuło uwagę zgłaszającego, gdy jechał swoim samochodem pod prąd.

Patrol z Radzionkowa ustalił na miejscu, że kierujący to 70-latek z Bytomia, który miał w organizmie ponad promil alkoholu. To jednak niejedyny występek, który popełnił tego dnia. Policyjna baza danych wskazała, że prezydent Bytomia wydał wobec mężczyzny decyzję o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Tym samym popełnił on kolejne przestępstwo.

Sprawą zajmie się teraz sąd, który zdecyduje o jego ukaraniu. Zgodnie z prawem za jazdę w stanie nietrzeźwości grozić mu może wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet 3-letni pobyt w więzieniu. Za prowadzenie pojazdu mimo wydanej decyzji o cofnięciu uprawnień, sprawca może trafić do więzienia na 2 lata.

Prawidłowa obywatelska postawa zgłaszającego, który ujął nieodpowiedzialnego kierującego, zasługuje na najwyższe pochwały. Jest to przykład tego, że w społeczeństwie nie ma miejsca na brak reakcji wobec łamania prawa. A w szczególności w zakresie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Osobie, która ujęła nietrzeźwego i błyskawicznie powiadomiła mundurowych, serdecznie dziękujemy.

Powrót na górę strony