Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Nietrzeźwy kierujący zatrzymany dzięki reakcji świadka

Po raz kolejny współpraca między społeczeństwem, a policjantami przyniosła efekty. Dzięki zgłoszeniu i reakcji świadka radzionkowscy policjanci zatrzymali wczoraj nieodpowiedzialnego kierującego na motorowerze. Sprawca odpowie za przestępstwo i grożą mu surowe konsekwencje. 

Przed 13.00 dyżurny z Radzionkowa odebrał zgłoszenie, w którym świadek poinformował go, że jedzie za motorowerzystą, który w nienaturalny sposób manewruje pojazdem, a na jednym ze skrzyżowań prawie się wywrócił. Do tej sytuacji doszło na pograniczu Piekar Śląskich i Radzionkowa, dlatego zgłaszający cały czas jechał za podejrzanym i informował policjantów. 

Stróże prawa z miejscowego komisariatu od razu ruszyli do akcji i chwilę później interweniowali wobec wskazanego w zgłoszeniu mężczyzny na ulicy Kopernika. Okazało się, że przypuszczenia świadka się potwierdziły, bo 66-letni mieszkaniec Radzionkowa miał w organizmie 1,5 promila alkoholu. Teraz sprawa trafi do sądu, który zdecyduje o jego ukaraniu, a także o ewentualnym przepadku pojazdu, którym się poruszał. 

Za czujność, a przede wszystkim za natychmiastową reakcję serdecznie dziękujemy świadkowi. Informacja o podejrzeniach, która w porę wpłynęła do radzionkowskich policjantów, z pewnością przyczyniła się do tego, że nietrzeźwy kierujący nie doprowadził na drodze do tragedii. 

Powrót na górę strony