Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Dwóch nietrzeźwych zatrzymanych dzięki zgłoszeniom od świadków

Po raz kolejny czujność obywateli pozwoliła na wyeliminowanie z drogi pijanych kierowców. W ciągu ostatniego weekendu to właśnie dwa zgłoszenia przyczyniły się do zatrzymania mężczyzn, którzy jadąc swoimi pojazdami, mogli doprowadzić do tragedii na drodze. Teraz ich sprawą zajmie się sąd, a grożą im surowe konsekwencje.

Do pierwszego zatrzymania doszło w ubiegły piątek na terenie Miasteczka Śląskiego. Dyżurny odebrał po godzinie 21.00 zgłoszenie o agresywnym mężczyźnie, który wszczynał awantury w jednym ze sklepów przy ulicy Woźnickiej, a później wsiadł do osobowego citroena i odjechał w kierunku Tarnowskich Gór. W zgłoszeniu była także mowa o alkoholu, dlatego dzielnicowi z Tarnowskich Gór od razu ruszyli do akcji i chwilę później zatrzymali wskazany pojazd do kontroli.

Za kierownica siedział 43-latek z Chorzowa, który miał wiele na sumieniu. Nie dość, że kierował citroenem z 3 promilami alkoholu w swoim organizmie, to jeszcze złamał sądowy dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów, który zastosował wobec niego tarnogórski sąd. Jego nieodpowiedzialna jazda dobiegła końca i będzie musiał zmierzyć się teraz z odpowiedzialnością za dwa przestępstwa i perspektywą utraty pojazdu, którym jechał.

Drugie zgłoszenie, dzięki któremu policjanci z wydziału prewencji zatrzymali nietrzeźwego kierującego, wpłynęło w niedzielę przed 18.00. Wtedy świadek poinformował stróżów prawa, że na tarnogórskiej obwodnicy zauważył mężczyznę za kierownicą skody, któremu wyjął kluczyki ze stacyjki i uniemożliwił dalszą jazdę. Badanie alkomatem na miejscu potwierdziły przypuszczenia świadka. Ujęty przez niego 49-letni tarnogórzanin miał w organizmie ponad 3,5 promila alkoholu.

Podobnie jak w pierwszym przypadku mężczyznę czekają surowe konsekwencje, a my przypominamy i po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozsądek. Jazda pod wpływem alkoholu to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich. Bądźmy odpowiedzialni za siebie na drodze, aby nie dopuścić do przykrych zdarzeń.

To kolejne przypadki, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób, zatrzymani zostali nietrzeźwi kierujący. Osobom zgłaszającym, które powiadomiły policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii.

Powrót na górę strony