Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Nietrzeźwa kierująca zatrzymana dzięki reakcji świadka

Policjanci z wydziału ruchu drogowego zatrzymali wczoraj kobietę, która mimo spożytego wcześniej alkoholu, zdecydowała się wsiąść za kierownicę pojazdu. Jej nienaturalny styl jazdy przykuł uwagę innej kierującej, która powiadomiła numer alarmowy. Sprawą nieodpowiedzialnej kierującej zajmie się teraz sąd.

Do zdarzenia doszło wczoraj przed godziną 18.00. Na numer alarmowy zadzwoniła kobieta, która w Świętoszowicach na ulicy Mikulczyckiej jechała za osobową toyotą. Sposób prowadzenia wspomnianej osobówki wzbudził jej podejrzenia, dlatego dyżurny na miejsce od razu skierował patrol drogówki, a zgłaszająca na bieżąco przekazywała mu informacje, gdzie się znajduje podejrzany pojazd.

Kilka chwil później patrol zatrzymał toyotę do kontroli i sprawdził trzeźwość kierującej 52-latki z Zabrza. Wynik badania wskazał, że miała ona ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Jej niebezpieczna podróż dobiegła końca i trafiła ona pod opiekę członka rodziny. Pojazd, którym się poruszała, został zabezpieczony przez policjantów, a następnie przekazany jego prawowitemu właścicielowi.

Teraz sprawą nietrzeźwej kobiety zajmie się sąd, który także zdecyduje o przepadku pojazdu, którym się poruszała. Zgodnie z przepisami oprócz wysokiej grzywny, grozi jej zakaz prowadzenia pojazdów, a nawet kara 3-letniego więzienia.

To kolejny przypadek, gdzie dzięki pomocy i reakcji innych osób, został zatrzymany nietrzeźwy kierowca. Zgłaszającemu, który powiadomił policjantów o swoich podejrzeniach, dziękujemy za czujność. Dzięki przekazanej informacji policjanci mogli szybko podjąć interwencję i prawdopodobnie zapobiegli drogowej tragedii.

Przypominamy, że decydując się na tak nieodpowiedzialne zachowania na drodze, narażamy siebie i innych uczestników ruchu na utratę zdrowia, a nawet życia. Kierowco! Piłeś? - nie jedź!

Powrót na górę strony