Aktualne wydarzenia w kampani społecznej "Nie reagujesz - akceptujesz"

Zareagował świadek – zatrzymany nietrzeźwy rowerzysta

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego skontrolowali w środę mieszkańca Hanuska, który jadąc rowerem, był pod znacznym wpływem alkoholu. Wyeliminowanie z dalszej jazdy nieodpowiedzialnego mężczyzny było możliwe dzięki reakcji świadka, który powiadomił mundurowych. Wysoki mandat, powinien powstrzymać go przed kolejnymi nieodpowiedzialnymi zachowaniami na drodze.

Do sytuacji doszło w środę 7 czerwca po godzinie 21.00. Na telefon alarmowy zadzwonił kierowca ciężarówki, który na ulicy Słowiańskiej w Hanusku zauważył nietrzeźwego rowerzystę. Dyżurny jednostki skierował na miejsce patrol drogówki, który na miejscu zastał zgłaszającego i rowerzystę.

Badanie trzeźwości od razu potwierdziło przypuszczenia świadka. Rowerzysta, którym okazał się 63-letni mieszkaniec Hanuska, jechał swoim rowerem z ponad 1,5 promilami alkoholu w organizmie. Tak nieodpowiedzialne zachowanie, to ogromne niebezpieczeństwo na drodze, dlatego mężczyzna na miejscu został ukarany mandatem karnym w kwocie 2,5 tysiąca złotych.

druk mandatu karnego

Przestrzegamy wszystkich przed podobnymi zachowaniami na drodze. Decydując się na tak nieodpowiedzialne postępowanie, narażamy siebie i innych na wielkie niebezpieczeństwo. Zatrzymanie mężczyzny, który swoim zachowaniem mógł doprowadzić do tragedii, było możliwe dzięki reakcji świadka, któremu dziękujemy za zgłoszenie.

Powrót na górę strony